Kladno bez osmi marodů na Vítkovice nestačilo

OSTRAVA

Hokejisté Vítkovic vyhráli třetí zápas za sebou, když na domácím ledě porazili Kladno 5:2. Torzo Rabatu bez osmi marodů sice až do závěru utkání drželo naději na bodový zisk, ale gól vítkovického Bedřicha Köhlera do prázdné branky při hostující power play definitivně rozhodl o zisku tří bodů pro domácí.

Vítkovice začaly zhurta. Jejich úvodní nápor přerušil jen dvouminutový Hudcův pobyt na trestné lavici, po němž brzy však napřáhl Jasečko a Orct na jeho střelu z mezikruží nedosáhl. Hosté byli v trvalém soupeřově sevření i vinou častého vylučování. Vítkovice hrály téměř šest minut v kuse proti čtyřem, ale hra proti oslabenému soupeři jim moc nešla. Největší šanci spálil nepřesným bekhendem Štefanka.

Středočeši se z tlaku vymanili až v závěru první části, kdy vítkovickou nadvládu přerušil nedovoleným zákrokem Štefanka. Kladno zvládlo přesilovku mnohem lépe, ale Paterovu střelu zastavil na brankové čáře Pinc.

V aktivitě vytrvali hosté i po přestávce. Před vítkovickou brankou se množily situace zavánějící gólem, jenže uhodilo na protější straně, když Hudec vrátil bekhendem do sítě Tomáškovu střelu. Domácí pak nezlomili soupeře v 72 sekund dlouhé přesile pět na tři, v 38. minutě vzal Štefankovi radost videorozhodčí, ale sedmnáct sekund před koncem druhé třetiny pustil Orct neškodně vyhlížející Krenželokův pokus bekhendem.

Kladenští přesto nerezignovali. Novou dávku energie jim vdechl Evan, který po pohledné kombinaci Paterovy formace s chladnou hlavou švihem zavěsil pod horní tyčku. Hosté dalších pět minut soupeře mučili napadáním v hloubi útočného pásma. Vítkovice se s velkým štěstím ubránily i v oslabení, kdy měl dvakrát na hokejce kontaktní gól Huml. Rabat z převahy nevytěžil nic a Hudec tak dělovkou bez přípravy rozhodl.

Koncovku zápasu ještě zdramatizoval Zeman, Kladno sáhlo k power play, ale dřív než se dostalo do útočného pásma, Köhler po chybě v rozehrávce přidal pátý gól do prázdné branky.

Miloš Holaň (Vítkovice): "Hráče jsme stejně jako před Vsetínem upozorňovali, aby nedošlo k podcenění kvůli slepené sestavě soupeře. Nástup se nám ale povedl. Dali jsme rychlý gól, a ačkoliv jsme byli dvě třetiny jasně lepší, neodskočili jsme na dostatečný rozdíl, protože nám nešly přesilovky. V třetí třetině jsme zápas možná trochu podcenili, otevřeli obranu, ale dopadlo to dobře. Vždycky jsme na snížení Kladna kontrovali gólem."

Zdeněk Müller (Kladno): "Domácí zvítězili zaslouženě. Lépe začali, měli velký nápor, ale my jsme hru postupně vyrovnali. Rozhodla asi třetí branka Vítkovic na konci druhé třetiny. Ve třetí části už jsme neměli na zvrat. Máme velké problémy se sestavou."

Vítkovice Steel - Rabat Kladno 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Jasečko (Šebesta), 28. S. Hudec (Tomášek), 40. Krenželok (J. Štefanka), 51. S. Hudec (Hubáček), 60. Köhler - 44. Evan (Patera, Bílek), 59. Zeman (Hluchý). Rozhodčí: Polák - Čech, Chytil. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 3735.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Chmelíř, Dresler - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Hubáček, Šebesta - Kropáč, R. Procházka, Köhler - I. Padělek, Hulva, Tomášek. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Kladno: Orct (41. Musil) - Ševc, Evan, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman - Bílek, Patera, Huml - Hluchý, Gardoň, Kuchler - Michal Havel (42. Látal), Kazatel (49. Besser), Hájek. Trenéři: Müller a Tatíček.