Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejovou Kometu povede v příští sezóně Zábranský. Posilou definitivně Němec

31. března 2016 16:15 - Brno

Hokejisty extraligové Komety Brno povede v příští sezóně jako hlavní trenér majitel klubu a dosavadní dočasný kouč Libor Zábranský. Asistenty zůstávají Kamil Pokorný a Martin Pešout. Klub o tom informoval na svém webu. Zábranský převzal vedení prvního týmu už začátkem února, kdy po špatných výsledcích odstoupil tehdejší hlavní kouč Alois Hadamczik.

 

Václav Šálek, ČTK

Je též definitivně potvrzeno, že hokejisty Brna posílí reprezentační obránce Ondřej Němec. Do extraligy se vrací po šestiletém působení v KHL, naposledy hrál v Čerepovci.

Kometě po loňském medailovém úspěchu hrozilo, že se nedostane ani do předkola play off. Zábranský nakonec dovedl tým na deváté místo po základní části a v předkole pak Brňané podlehli Chomutovu 1:3 na zápasy.

Zábranský se stal majitelem Komety v sezóně 2004/05. Od té doby současně jako trenér působil ve všech mládežnických týmech. A také vypomáhal před deseti lety u prvního týmu kouči Rostislavu Čadovi a v sezóně 2009/10 Mojmíru Trličíkovi.

"Mám ještě představu o rozšíření realizačního týmu o dalšího asistenta u hlavního mužstva, který bude zároveň vykonávat funkci sportovního manažera mládeže, a plánujeme změny na postu šéftrenéra brankářů celého klubu," uvedl Zábranský. Brněnský kouč odehrál v české nejvyšší soutěži 307 utkání a získal dva mistrovské tituly ve Vsetíně a Spartě. Přidal i tři stříbra a jeden bronz, v reprezentačním týmu si připsal 35 startů.

V NHL oblékl dres St. Louis Blues ve 40 utkáních, v AHL odehrál 94 zápasů. A ze zámořských zkušeností se snaží hodně těžit. "V St. Louis jsem měl možnost poznat fungování špičkového klubu jako profesionální organizaci. Poznal jsem trenérské praktiky Mikea Keenana a měl jsem tu čest odehrát skoro všechna utkání v obraně s Allem MacInnisem," uvedl Zábranský.

Kometa si pojistila opory

Němec v Kometě uzavřel víceletou smlouvu. Současně vedení brněnského klubu prodloužilo kontrakty s dalšími deseti hráči kádru z uplynulé sezóny. Mezi nimi jsou i hlavní opory týmu obránce Jozef Kováčik a útočníci Leoš Čermák s Vojtěchem Němcem a Janem Káňou.

"Po rozhodnutí vrátit se domů jsem měl na tým, který si vyberu, určité požadavky. Ty splňovala Kometa, která má vysoké ambice, fantastické fanoušky, skvělý tým a dobré zázemí," prohlásil Němec.

Třebíčský odchovanec v patnácti letech zamířil do Vsetína, odkud před jedenácti lety přestoupil do Karlových Varů, s kterými získal v roce 2009 titul. O rok později odešel do Čerepovce, po dvou sezónách se v rámci Kontinentální ligy stěhoval do Lva Praha, pak hrál za Mytišci a CSKA Moskva, než se loni do Čerepovce vrátil. V této sezóně s ním obsadil předposlední místo.

"Hlavním důvodem návratu domů byla rodina. Šest let jsem létal po Rusku a přišel jsem o spoustu chvil s dětmi. To jsou věci, které mi nikdo nenahradí, takže to bylo největší a nejsilnější 'proč'," řekl Němec, který má dva syny, šestiletého Adama a dvouletého Matěje. Navíc rodina bydlí ve Vsetíně, odkud to nebude mít do Brna daleko.

Nabídek z extraligy měl více, pro Kometu se rozhodl po setkání s majitelem klubu a současně trenérem týmu pro příští sezónu Liborem Zábranským. "Nastínil mi svoji vizi, nastínil moji roli, jak to bude v Kometě vypadat. V tu chvíli jsem měl téměř jasno. Samozřejmě jsem se ho i ptal, kdo bude hlavním trenérem. Byla to jedna z mých prvních otázek. A jedna z těch nejhlavnějších," přiznal rodák z Třebíče, který je podle svých slov připraven na to, že má patřit mezi klíčové hráče týmu. "Udělám všechno pro to, aby byla Kometa úspěšná," řekl.

Smlouvy s Kometou na příští sezónu prodloužili brankář Karel Vejmelka, obránci Jozef Kováčik, Peter Trška, Tomáš Malec, Lukáš Vágner a Rostislav Šnajnar a útočníci Leoš Čermák, Jan Káňa, Vojtěch Němec, Hynek Zohorna a Radim Zohorna.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..