Tipsport extraliga

Liberec poprvé v historii postoupil do finále extraligy, Slavia novým lídrem baráže

5. dubna 2016 17:15 - Praha
(Aktualizováno: 5. dubna 2016 20:45)

Ani v osmém zápase letošního play off extraligy nenašli hokejisté Liberce přemožitele. Po výhře 4:0 na zápasy ve čtvrtfinále proti Chomutovu Bílí Tygři stejným výsledkem zdolali Mladou Boleslav a poprvé v historii postoupili do finále. Poslední zápas Severočeši vyhráli 5:2, celkově to byla již čtrnáctá výhra v řadě, což je nový rekord soutěže. V baráži se do čela vyšvihla Slavia, která vydřela výhru 5:4 na ledě Jihlavy. Litvínov totiž podlehl domácím Karlovým Varům 2:3.

Radek Petrášek, ČTK

Pro Mladou Boleslav byl úspěchem už postup do semifinále, Středočeši ale věděli, že pokud dnes prohrají, skončí pro ně sezóna. Domácí také byli první, kdo se radoval z gólu. Do úniku se dostal Pacovský, kteří tváří v tvář Lašákovi uspěl.

Bruslařský klub vyhrál první třetinu, vedení se mu ale udržet nepodařilo. Řepík nejdříve v početní výhodě srovnal a Vitásek o dvě minuty později napotřetí dorazil vlastní střelu.

V zápase hrály důležitou roli přesilové hry. Stříteskému se v jedné z nich podařilo po teči ještě jednou skóre zápasu srovnat, ale ještě do konce první třetiny se v další početní výhodě prosadil Bulíř.

Jedinou kaňkou zápasu byl drsný nájezd Kučného u mantinelu na Řepíka. Domácí obránce vyfasoval pět minut plus do konce zápasu. A Bílí Tygři v přesilovce čtvrtým gólem z hole Bakoše odmítli zdramatizování zápasu. Poslední gól přidal do prázdné brány Jelínek.

Liberec se ve finále střetne s vítězem série Sparta - Plzeň. Série je zatím vyrovnaná 2:2 na zápasy.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:
Mladá Boleslav - Liberec 2:5
Branky: 14. Pacovský, 38. Stříteský - 25. Řepík, 27. Vitásek, 40. Bulíř, 57. Bakoš, 60. Jelínek. Konečný stav série: 0:4.
Baráž, 4. kolo:
Jihlava - Slavia 4:5 po sam. nájezdech
Branky: 6. Skořepa, 26. Kolář, 29. Grebenyuk, 55. Seman - 14. Markovič, 27. Drahorad, 40. Mikulík, 60. Tuominen, roh. náj. Šafránek.
Karlovy Vary - Litvínov 3:2
Branky: 20. Vachovec, 27. Tomeček, 36. Haščák - 44. Pavelka, 52. Duda.

Baráž má nového lídra

Slavia na ledě Jihlavy čtyřikrát prohávala o jednu branku a čtyřikrát se dokázala na svého soka dorovnat. Naposledy se to podařilo po gólu Tuominena pouhých 50 vteřin před koncem třetí třetiny. V následném prodloužení gól nepadl a v nájezdech už Pražané rozhodli o svém vítězství a vyšvihli se do čela barážové tabulky.

To jim umožnila i porážka Litvínova. Stále ještě úřadující český šampión na ledě Karlových Varů prohrával na začátku třetí části 0:3 a pokusil se o zdramatizování zápasu, ale góly Pavelky a Dudy nakonec k bodům nestačily.