Rubriky:

Tipsport extraliga

Trest za hrubku! Rozhodčí poškodil Plzeň, dostal stop na čtyři utkání

9. března 2017 09:21 - Praha

Čtyři zápasy stop. Takový je verdikt Komise rozhodčích ČSLH, která potrestala hokejového rozhodčího Roberta Čecha za chybu, kterou udělal v úterním utkání Plzně ve Vítkovicích v předkole play off. V 50. minutě sudí přehlédli seknutí obránce Ostravanů Karola Slobody do hole Dominika Kubalíka. Namísto dvojnásobné přesilovky pro Západočechy domácí z brejku snížili, utkání následně v prodloužení otočili a jediné vítězství je dělí od postupu do čtvrtfinále.

 

Adolf Horsinka, ČTK

„Pochybení, které mělo přímý vliv na výsledek utkání, vyhodnotila komise jako závažné a následný přístup hlavních rozhodčích ke komunikaci s oběma střídačkami jako nevyvážený. Na základě uvedených skutečností potrestala komise rozhodčích ČSLH hlavního rozhodčího Roberta Čecha zastavením činnosti na 4 utkání Tipsport extraligy, na která již byl nebo na která měl být delegován," napsal tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

Hosté mohli hrát přesilovku pět na tři, vše bylo ale jinak a Indiáni nyní musí dohánět dvoubodovou ztrátu, v předkole play off prohrávají 0:2 na zápasy, třetí utkání se hraje dnes na západě Čech.

„Je to série na tři vítězné zápasy a my už si teď nemůžeme dovolit zaváhat. Kvůli hrubému ovlivnění utkání. Vím, že chyby děláme každý, jenže tenhle zákrok viděl celý stadión i všichni diváci u televizních obrazovek. Jenom rozhodčí ne. Ať si každý udělá obrázek sám," řekl v rozhovoru pro Sport.cz asistent trenéra plzeňských hokejistů Tomáš Vlasák.

Na základě podnětu plzeňského týmu se disciplinárka přiklonila na stranu Západočechů i ve druhém případě, který se týkal výkonu sudího Petra Laciny během pondělního úvodního utkání série. V jeho závěru byl v 57. minutě za stavu 2:1 pro Vítkovice vyloučen plzeňský forvard Martin Procházka za nafilmovaný pád.

Komise sice uznala, že z úhlu pohledu hlavního rozhodčího Procházkův pád některé známky přestupku vykazoval, ale plzeňský útočník se ho nedopustil. "Hráč byl předtím prokazatelně zasažen do obličeje koncem brankářské hole a jeho následné potrestání bylo chybou, třebaže rozhodčí neměl ze svého postavení šanci zásah vidět," uvedla komise.

Lacina byl za své pochybení, jež mohlo mít vliv na výsledek zápasu, a také za chybnou proceduru při komunikaci s hlavním trenérem Západočechů po skončení první třetiny potrestán finanční pokutou ve výši poloviny odměny, která náleží hlavnímu sudímu za odřízené utkání.

lik,škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..