Zlín vstoupil do sezóny výhrou nad Vítkovicemi 3:1

ZLÍN

Hokejisté Hamé Zlín porazili v úvodním kole nového extraligového ročníku celek Vítkovic 3:1. Přestože hosté vedli na stadionu Luďka Čajky zásluhou gólu útočníka Zbyňka Irgla, po trefách mladíka Romana Pšurného, obránce Davida Noska a slovenského forvarda Róberta Tomíka se ze zisku tří bodů radovali domácí.

Oba celky začaly svižně, zlínský gólman Murín zasahoval už v jedenácté vteřině proti Irglově střele. Zlín nevyužil úvodní přesilovku a to se mu nevyplatilo. Trest přišel v sedmé minutě, kdy početní výhodu za Noskovo vyhození kotouče za mantinel z obranné třetiny zužitkoval po skrumáži před Murínovou bránou důrazný Irgl.

Domácí vyrovnali také při nestejném počtu hráčů na ledě. Tentokrát opět pykal hráč Hamé, ovšem i bez potrestaného obránce Zubíčka tečoval Marušákovu ránu Roman Pšurný a brankář Pinc neměl nárok.

Leška prostřelil brankáře, ale gól z toho nebyl

Ve druhé třetině tempo upadlo. Aktivnější byli přece jen svěřenci trenéra Bokroše, kteří poměrně často zaměstnávali Pince. Tomíkovu teč ještě vítkovický gólman likvidovat nemusel, ale při Leškově nájezdu se zapotil. Centr elitní zlínské formace se po přečíslení rozhodl pro střelu mezi Pincovy betony, a přestože svého protivníka překonal, z gólu se neradoval, puk se totiž odrazil od nohy mimo branku.

Po druhé přestávce se obě mužstva snažila strhnout vedení na svou stranu. Z hostující sestavy byl nadále nejaktivnější reprezentant Irgl, který dvakrát nebezpečně pálil na Murína, ovšem červené světlo se o chvíli později rozsvítilo na opačné straně. Rachůnkovu ideální nahrávku sice ještě slovenský bek Sekeráš neproměnil, ale o pár vteřin později se trefil do sítě jiný obránce Nosek, který přesnou ránou odčinil svůj podíl na vedoucí brance Vítkovic. Výhru Zlína pečetil po akci první formace Tomík.

Hamé Zlín - Vítkovice Steel 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. R. Pšurný (Marušák), 49. Nosek (Rachůnek), 55. Tomík (Melenovský) - 9. Irgl (Hubáček). Rozhodčí: Smeták - M. Čech, Chytil. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4420.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Marušák, Sekeráš, Nosek, Zubíček, Vosátko, Horáček - Melenovský, Leška, Tomík - Okál, M. Čech, Rachůnek - Kristek, Kašpařík, Záhorovský - Kubiš, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Gulaši, Jasečko, S. Hudec, Kuboš, Dresler, Mocek, Chmelíř - Irgl, Burger, Hubáček - Mikulík, Šimíček, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Tomášek, Káňa, F. Seman. Trenéři: Holaň a Trličík.