Hradec Králové - Eisbären Berlín 1:3 Hradec Králové, Sparta i Vítkovice podlehly zahraničním sokům

Hokejisté Hradce Králové, pražské Sparty i Vítkovic podlehli v přípravných zápasech zahraničním sokům. Hradecký Mountfield prohrál doma s Eisbären Berlín 1:3 a stejným výsledkem skončilo i vystoupení Sparty na ledě dalšího zástupce německé DEL Norimberku. Vítkovice podlehly na hřišti Lausanne 4:5 v prodloužení.

Hradec Králové prohrával od páté minuty po trefě Olvera a před polovinou utkání zvýšil Wissmann. Ve 33. minutě sice snížil za Mountfield Červený, ale v závěrečné třetině pojistil výhru třetího týmu tabulky ligy čerstvých finalistů olympijských her v Pchjongčchang Oppenheimer.

Norimberk, který je v DEL druhý, vedl na Spartou už ve třetí minutě 2:0. Po 22 vteřinách otevřel skóre Mitchell a pak zvýšil český útočník Petr Pohl. V 58. minutě se za Spartu prosadil v přesilové hře Černoch, ale při power play pečetil výsledek Segal.

Vítkovice po výhrách nad Langnau 2:1 a Bernem 4:3 po samostatných nájezdech na závěr švýcarského turné prohrály. Vedly po gólech Slobody a Koloucha v přesilovkách deváté minutě. Pak si dokázaly z nepříznivého stavu 2:4 vynutit po trefě Tršky v další početní výhodě a brance Romana vynutit prodloužení, ale v čase 62:01 rozhodl Herren.

Přípravné hokejové zápasy:
Mountfield Hradec Králové - Eisbären Berlín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Červený - 5. Olver, 29. Wissmann, 52. Oppenheimer.
Norimberk Ice Tigers - Sparta Praha 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 1. Mitchell, 3. P. Pohl, 60. Segal - 58. Černoch.
Lausanne - Vítkovice Ridera 5:4 v prodl. (1:2, 3:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 10. a 35. Ryser, 24. a 33. H. Pesonen, 63. Herren - 5. Sloboda, 9. Kolouch, 40. Trška, 42. O. Roman.