O výhře Liberce nad Pardubicemi rozhodl až závěr

LIBEREC

Hokejisté Liberce porazili v devátém kole extraligy Pardubice 4:3, když čtyři ze sedmi branek padly až v závěrečných devíti minutách. Na branku hostujícího Ondřeje v 51. minutě domácí odpověděli trefami Procházky a Víška v rozmezí dvou minut.

Hosté nastoupili poprvé v sezóně i s Píšou, jemuž vypršel osmizápasový distanc za pět let starý přestupek v extralize. A trenér Říha ho hned zařadil do první obranné dvojice vedle Havíře. Pardubický gólman Lašák v úvodu vyřešil Podkonického průnik i Kočího střelu.

Při trestu Andrašovského ztratil domácí Tomajko puk na vlastní modré čáře, čehož využil P. Sýkora a po sólu v oslabení chladnokrevně prostřelil Šindeláře - 0:1. Poté se domácí dvakrát ubránili po Klimentově vyloučení za nafilmovaný pád a příliš mnoho hráčů na ledě. Liberec v 17. min. promarnil krátkou přesilovku pět na tři, ale ještě před první přestávkou se přece jen dočkal vyrovnání.

Po výborné spolupráci čtvrté útočné řady v početní výhodě našel Víšek volného Klimentu, který se trefil do odkryté branky. Druhá třetina odstartovala vyloučenými na každé straně, jenže bez gólového efektu. Prosadil se až ve 29 .minutě domácí Podkonický.

Zbylé branky padly až v závěrečných devíti minutách. Nejprve Ondřej srovnal na 2:2, ale pět minut poté dostal Liberec opět do vedení Procházka a dvě minuty před koncem upravil na 4:2 Víšek. Tlak Pardubic už přinesl jen branku Sýkory v poslední minutě.

Bílí Tygři Liberec - Moeller Pardubice 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 18. Klimenta (Víšek), 29. Podkonický, 56. S. Procházka (O. Hruška), 58. Víšek (Krstev) - 6. P. Sýkora, 51. Ondřej (Čaloun), 60. P. Sýkora (Rolinek). Rozhodčí: Minář - Čech, Chytil. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 6196.
Liberec: Šindelář - Moravec, Jiruš, Žabka, Kočí, Holub, Zíb, Krstev - Vaic, Podkonický, Šachl - Pletka, Pabiška, Tomajko - O. Hruška, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
Pardubice: Lašák - Píša, Havíř, Novotný, Snopek, Koma, Čáslava, Linhart, M. Šeda - P. Sýkora, Rolinek, M. Hlinka - Ondřej, Blažek, Andrašovský - Čaloun, Koukal, Kolář - Tvrdík, Starý. Trenéři: Říha a Rohlík.