Nový trenérský tandem přinesl Plzni výhru nad Vsetínem

PLZEŇ

Premiéra nové trenérské dvojice Jiří Kučera, František Černý na střídačce Plzně skončila výhrou. Západočeši v neděli udolali Vsetín 5:3 a tak protrhli třízápasovou sérii bez výhry, Valaši naopak utrpěli čtvrtou porážku za sebou.

Po tristním výkonu v sobotní televizní dohrávce začali domácí dnešní utkání mnohem aktivněji. Už ve druhé minutě byl nápor domácích korunován vedoucí brankou. Po chybě vsetínské obrany měl totiž Šindel dostatek času přesně zamířit pod horní tyčku bezmocného gólmana Štefla.

Rychle obdržená branka s mladým vsetínským mužstvem silně otřásla a na Štefla se valily útoky domácích. Po Důrasově střele ještě hosty zachránila levá tyč. Cartelliho rána od modré čáry se však už ujala. Hosté se do utkání vrátili při dvojnásobné přesilovce, poté co Hrabal bombou od modré čáry snížil na rozdíl jediné branky. Čtrnáct vteřin před první sirénou ovšem projel celé kluziště agilní Důras a střelou švihem z mezikruží trefil přesně levý horní roh Šteflovy branky.

Do prostřední části vstoupili hosté lépe než domácí a po Davídkově střele zachránil svůj tým od pohromy jen dobře postavený gólman Málek. Následně byl vyloučen na čtyři minuty bek Pulpán, hosté ale dlouhou početní výhodu nevyužili. Radovali se až po polovině zápasu, když si Málkem vyraženou Berzinsovu střelu srazil do branky právě Pulpán.

Kučera nasadil čtvrtý útok

Hosté poté mohli dokonce vyrovnat, několik slibných přečíslení však pokazili špatnými finálními přihrávkami. Domácí kouč Kučera reagoval nasazením čtvrtého útoku. Ten vybojoval v závěru třetiny dvojnásobnou přesilovku, se kterou si však speciální formace domácích neporadili.

Závěrečná třetina začala náporem domácích. Matějovského střelu z bezprostřední blízkosti ale dokázal rychlým skluzem zastavit Štefl. Vzápětí nedokázal zasunout Král po chytrém objetí branky kotouč za čáru. Domácí se čtvrtého gólu dočkali až po Matějovského dvojité dorážce.

Ani dvoubrankový náskok jim ale nezajistil klidný závěr. Hosté hrozili z rychlých protiútoků po chybách domácích v rozehrávce. Vyloučení domácího Mazance navíc potrestal přesnou střelou zkušený Rob. Klid na domácí hokejky ovšem za chvíli vrátil Zelenka, který trefil horní polovinu branky po elegantní zasekávačce. Zápas už se poté za rozhodnutého stavu pouze dohrával.

Lasselsberger Plzeň - Vsetínská hokejová 5:3 (3:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Šindel (Adamský), 15. Cartelli (Pulpán), 20. Důras (Šindel), 46. Matějovský (Divíšek), 58. Zelenka (Cartelli) - 17. Hrabal (Kučný), 32. Berzins, 56. Rob (Ostrčil). Rozhodčí: Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 11:7, navíc Mazanec - Stantien oba 10. min. Využití: 0:2. Diváci: 4214.
Plzeň: Málek - Benák, Trnka, Cartelli, Pulpán (44. Derner), Nedoma, Mazanec - Fabuš, R. Král, Šaffer - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský, od 32. navíc Heřman, Kepl, Ludvík. Trenéři: Kučera a Černý.
Vsetín: Štefl - Kučný, Hrabal, Stříteský (23. Bolf), Galvinš, Ostrčil, Brincko - D. Květoň, Stantien, Demel - Davídek, Sakrajda, Rob - Dubec, Duba, Sabol - Brezins, Škoda, R. Hubáček. Trenéři: Vlach a Kopřiva.