Vsetín podruhé za sebou vyhrál, porazil Pardubice v prodloužení

VSETÍN

Hokejisté Vsetín podruhé v domácím prostředí vyhráli. Po skalpu rivala ze Zlína v dnešním 14. kole oplatili porážku z první části i Pardubicím, třebaže to bylo až v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil kapitán Luboš Rob v 64. minutě zápasu. Pardubičtí vyrukovali v brance s Adamem Svobodou, který i přes dlouhou zápasovou přestávku působil od prvních minut jistým dojmem.

Domácí se sice pokusili o počáteční tlak, ale přesilovou hru nevyužili. Do první největší šance utkání se dostal vsetínský Demel - ze dvou metrů pouze rozezvučel horní tyč. Udeřilo tak na druhé straně. Nenápadný rychlý výpad ze 14. minuty Valaši podcenili, Pivko dokázal přihrát nikým nehlídanému Tvrdíkovi, který bez větších potíží zasunul puk do odkryté brány. O dvě minuty později mohl zvýšit vedení Kolář, ale ve vyložené šanci na Štefla nevyzrál.

Do prostřední části poslal domácí kouč Vlach do hry čtvrtou útočnou formaci, navíc částečně promíchal sestavu. Změny oživily hru Valachů, přičemž ve 23. minutě se už dokonce předčasně radovali z gólu. Videorozhodčí však odhalil, že rána Kučného se v přesilové hře pouze odrazila od levé tyče Svobodovy branky. Další rána domácí postihla ve 24. minutě. Střela Pivka totiž zasáhla Šteflovo rameno a bolest jej přinutila přenechat místo finskému brankáři Vehviläinenovi, kterého tak čekal druhý extraligový start. Do druhé přestávky Pardubice mohly zvýšit náskok, ale Sýkora ve 37. minutě své sólo neproměnil.

V úvodu třetí třetiny domácí nevyužili výhodu devatenácti vteřinové přesilové hry pěti proti třem, stejně jako Demel ve 45. minutě pálil ve slibné příležitosti pouze do Svobody. Vsetín se vyrovnání přece jenom dočkal. V 51. minutě nejprve Havíř trefil tyč, aby na druhé straně si Škodovo nahození od modré čáry srazil do své brány bruslí obránce Linhart.

Strhnout vedení zpět na svou stranu mohli hosté v 57. minutě, ale přečíslená dva na jednoho Ondřej přesně nezakončil. V prodloužení byli bojovnější hokejisté Vsetína, kteří se dočkali vítězné branky v 64. minutě, kdy se prosadil Rob.

Vsetínská hokejová - Moeller Pardubice 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Škoda (Hrabal), 64. Rob - 14. Tvrdík (Pivko). Rozhodčí: Mikula - Chytil, Čech. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 3080.
Vsetín: Štefl (24. Vehviläinen) - Hrabal, Kučný, Brincko, Galvinš, Horák, Ostrčil (21. Bolf) - D. Květoň, Stantien, Demel - Davídek, Berzinš, Rob - Dubec, Sakrajda, Grill, od 21. navíc Duba, Škoda, R. Hubáček. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Pardubice: A. Svoboda - Linhart, Havíř, Snopek, Šeda, M. Čech, Čáslava, od 24. Koma - P. Sýkora, Rolinek, M. Hlinka - Ondřej, Tvrdík, Pivko - Čaloun, Koukal, Kolář - Andrašovský, Starý. Trenéři: Říha a Rohlík.