Vítkovice porazily Třinec až po nájezdech

OSTRAVA

Hokejisté Vítkovic sice v 18. kole extraligy udolali Třinec 2:1 po samostatných nájezdech, ale na klasickou tříbodovou výhru nad svým lokálním rivalem čekají už pět utkání. Typický remízový zápas, který k patu očividně směřoval od druhé části, rozhodl proměněnou penaltou Radek Procházka.

Domácí do utkání vtrhli energicky; Daneček byl už po devatenácti sekundách vystaven ostré zkoušce, ale Gulašiho dělovku vykopl betonem. Čistého konta si však třinecký mladík moc dlouho neužil. Ruku k dílu pak přiložil vítkovický obránce Hudec, který si rozpomenul na své lepší časy a v klasické přesilovce prostřelil shluk hráčů před brankou.

Úvodní desetiminutovou sekvenci domácí díky lepšímu bruslení strávili převážně v útočném pásmu. Köhler ještě zavlnil vnější síťkou, ale potom tlak Ostravanů ochabl. Na nohy však Vítkovičtí soupeře postavili sami. Mizerně v 17. minutě naložili s dvojnásobnou přesilovkou, a když se první vyloučený Tomas vrátil do hry, ujel po pravém křídle a v oslabení vyrovnal.

Hra v pěti proti třem, to je pro Holaňův celek v současnosti spíše utrpení. Na přelomu úvodních třetin měli nejvýraznější početní výhodu sice jen dvacet sekund, přesto opět bez efektu. Hokej šel kvalitou oboustranně dolů. Boj o body se přesunul do středního pásma, odkud gólmanům žádné velké nebezpečí nehrozilo. Soupeři si vyměnili po jedné slibné příležitosti: Köhler na domácí straně zblízka minul a Kudrnovi, který se parádně prokličkoval přes Kuboše, zase překazil radost Pinc.

Scénář, ze kterého vzešel jediný zásah Ocelářů, domácí málem opsali i v začátku třetí části. Jejich patnáctisekundová přesilovka pět na tři vyšla vniveč. Pavelkovi chyběla větší rychlost, aby únik ze středního pásma zakončil přesněji. Pak už to vypadalo, že Vítkovicím i Třinci stačí po základní hrací době remíza. Poklidnou atmosféru sice v poslední minutě rozčeřil nápor první vítkovické formace, ale o vítězi už nerozhodlo ani prodloužení. V něm se druhé brance asi nejvíce přiblížil Tomas, leč před Pincem nepochodil. Penaltovou loterii rozhodl Procházka, Kroupovi v posledním nájezdu sjel puk a akci ani nedokončil.

Vítkovice Steel - Oceláři Třinec 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. S. Hudec (Burger), rozhodující sam. nájezd R. Procházka - 18. Tomas (Polanský). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:9, navíc L. Daneček (Třinec) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4086.
Sestavy:
Vítkovice: Pinc - Jasečko, Gulaši, Kuboš, S. Hudec, Jurečka, Chmelíř (33. - 34. Dresler) - Irgl, T. Káňa, P. Hubáček - Tomášek, Burger, Krenželok - Mikulík, R. Procházka, Köhler. Trenéři: Holaň a Trličík.
Třinec: L. Daneček - D. Seman, Pácal, Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo - Kudrna, Martynek, Hašek - Korhoň, Skořepa, Pavelek - J. Daneček, Polanský, Tomas - od 19. navíc Vrba, od 24. Zálešák, od 33. Steber. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.