V prvních trénincích na VC Brazílie byl nejrychlejší Massa

31. října 2008 14:33 - SAO PAULO/PRAHA

Rodák ze Sao Paula Felipe Massa s vozem Ferrari byl nejrychlejší v úvodních trénincích na nedělní Velkou cenu Brazílie formule 1. Druhý čas zajel Lewis Hamilton ze stáje McLaren. Brit je blízko k zisku titulu mistra světa, k jistotě triumfu mu stačí dojet nejhůře na pátém místě. Třetí čas v pátek zajel Massův stájový kolega Räikkönen.

Počasí pilotům příliš nepřálo, v Brazílii je kolem 17 stupňů Celsia a během tréninku pršelo. Na 99 procent by podle meteorologů mělo pršet i během nedělního závodu. Massa zajel nejrychlejší čas jen několik minut před koncem první části tréninků.

Před rokem na Interlagosu triumfoval Kimi Räikkönen a získal tak titul mistra světa. V nečekané rozuzlení doufá Ferrari i letos. Pro Massu, který VC Brazílie vyhrál v roce 2006, by byl triumf na domácí trati obzvláště sladký.

Druhá část pátečních tréninků startuje v 17:00.

VC Brazílie, první trénink:

1. Massa (Braz./Ferrari) 1:12,30 min., 2. Hamilton (Ang./McLaren) +0,19 s, 3. Räikkönen (Fin./Ferrari) +0,202, 4. Kubica (Pol./BMW) +0,569, 5. Kovalainen (Fin./McLaren) +0,62.

Sport.cz

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.