Rubriky:

Formule 1

VIDEO: Úlet McLarenu. Uvolněné kolo vzalo Buttonovi naději

11. července 2011 11:48 - SILVERSTONE

Britský pilot Jenson Button si domácí Velkou cenu vozů formule 1 příliš neužil. Dvanáct kol před koncem bojoval na páté pozici a zajel na poslední zastávku v boxech. Tam mu ale mechanici špatně připevnili pravé přední kolo a mistr světa z roku 2009 musel monopost na výjezdu z boxové uličky odstavit a závod odpískat.

 

Nigel Roddis, Reuters

„Jsem strašně zklamaný, že se něco podobného stalo před domácími fanoušky. Cítil jsem se přitom v pohodě, jel jsem dobře a závod jsem si užíval. Snad už se nic podobného nestane,“ líčil po závodě muž, který se ani na dvanáctý pokus neprobojoval při britské Grand Prix na stupně vítězů. „Zprvu jsem tomu ani nechtěl věřit. Ale zdá se, že domácí Velké ceny jsou pro mě zakleté,“ doplnil.

Nešťastný incident zachytily kamery. Lízátko, signalizující konec zastávky v boxech, šlo nahoru příliš brzy. Na pravém předním kole měl přitom mechanik potíže a ještě nedokončil svou práci. Než však stihl vyměnit nářadí, Button vystartoval.

V tu chvíli bylo patrné, že pravé přední kolo není zcela v pořádku. Pneumatika se začala pohybovat a bylo jasné, že je po závodě. Button zastavil, vystoupil a do garáže šel pěšky. Věty, které mu letěly pod přilbou, by se asi nedaly reprodukovat.

kvk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1