Rubriky:

Formule 1

Vettel: Hamiltona bych dostal i bez safety caru

19. března 2012 10:27

Dvojnásobný mistr světa Sebastian Vettel v monopostu Red Bull při startu sezóny skončil na druhém místě, přesto při rozhovorech pro specializované servery rozdával úsměvy na všechny strany. Po startu ze šesté pozice, což byl jeho nejhorší výsledek v kvalifikaci od září 2010, bylo umístění na stupních vítězů sladkou odměnou.

 

Ross Land, ČTK/AP

Jak se cítíte na druhé pozici v hodnocení mistrovství světa?

Jenson Button zajel fantastický závod. Byl bezkonkurenční. Já jsem maximálně spokojený s druhým místem. Osmnáct bodů je fantastická porce, v kterou jsem po sobotě ani nedoufal. A myslím, že ani nikdo jiný nevěřil v můj posun na stupně vítězů.

Pomýšlel jste dokonce na vítězství?

Druhé místo bylo moje maximum. Cítil jsem se vážně dobře. Předjel jsem Hamiltona v boxech v okamžiku, kdy vyjel safety car, ale byl jsem si jistý, že bych ho dostal i za normálního průběhu. Jsem pyšný na to, jaký závod jsme absolvovali.

Přitom se zdálo, že start jste neměl optimální...

Byl jsem překvapený, jak se kolem mě prohnal Nico Rosberg. Podařilo se mi jej znovu předjet, ale šlo o manévr na hranici rizika. Pak jsem udělal chybu při stíhání Schumachera a vyjel do únikové zóny, ale on později v úplně stejném místě rovněž vyletěl z trati.

Šampionát pokračuje už za týden. S čím půjdete do závodu v Malajsii?

Měli jsme lepší auto při závodě než v kvalifikaci, tudíž musíme zapracovat na výkonech v bojích o pozici na startovním roštu, abych mohl soupeře příště více potrápit. Každopádně jsme potvrdili velkou sílu.

Radek Malina, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1