Vettel: Hamiltona bych dostal i bez safety caru

Dvojnásobný mistr světa Sebastian Vettel v monopostu Red Bull při startu sezóny skončil na druhém místě, přesto při rozhovorech pro specializované servery rozdával úsměvy na všechny strany. Po startu ze šesté pozice, což byl jeho nejhorší výsledek v kvalifikaci od září 2010, bylo umístění na stupních vítězů sladkou odměnou.

Třetí z Velké ceny Austrálie Lewis Hamilton (vlevo) a druhý v cíli Sebastian Vettel.

Jak se cítíte na druhé pozici v hodnocení mistrovství světa?

Jenson Button zajel fantastický závod. Byl bezkonkurenční. Já jsem maximálně spokojený s druhým místem. Osmnáct bodů je fantastická porce, v kterou jsem po sobotě ani nedoufal. A myslím, že ani nikdo jiný nevěřil v můj posun na stupně vítězů.

Pomýšlel jste dokonce na vítězství?

Druhé místo bylo moje maximum. Cítil jsem se vážně dobře. Předjel jsem Hamiltona v boxech v okamžiku, kdy vyjel safety car, ale byl jsem si jistý, že bych ho dostal i za normálního průběhu. Jsem pyšný na to, jaký závod jsme absolvovali.

Přitom se zdálo, že start jste neměl optimální...

Byl jsem překvapený, jak se kolem mě prohnal Nico Rosberg. Podařilo se mi jej znovu předjet, ale šlo o manévr na hranici rizika. Pak jsem udělal chybu při stíhání Schumachera a vyjel do únikové zóny, ale on později v úplně stejném místě rovněž vyletěl z trati.

Šampionát pokračuje už za týden. S čím půjdete do závodu v Malajsii?

Měli jsme lepší auto při závodě než v kvalifikaci, tudíž musíme zapracovat na výkonech v bojích o pozici na startovním roštu, abych mohl soupeře příště více potrápit. Každopádně jsme potvrdili velkou sílu.

Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) Velká cena Miami - kvalifikace Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) konec
20240504T22 : 00:00+0200
Velká cena Miami - kvalifikace
  Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) Velká cena Miami - sprint Vítěz: M. Verstappen (Red Bull) konec
20240504T18 : 00:00+0200
Velká cena Miami - sprint
  Velká cena Miami dnes 22 : 00
20240505T22 : 00:00+0200
Velká cena Miami

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.