Rubriky:

Formule 1

Red Bull prý porušil technická pravidla, trest ale zatím nedostal

22. července 2012 14:02 - Hockenheim

Na stáj Red Bull padlo několik hodin před startem německé Grand Prix formule 1 podezření, že vozy Sebastiana Vettela a Marka Webbera v Hockenheimu nevyhovují pravidlům. Oznámil to technický delegát Mezinárodní automobilové federace Jo Bauer, podle něhož byly při vyhodnocení specifických dat zjištěny nesrovnalosti kolem otáčivého momentu motorů.

 

Albert Gea, Reuters

"Podle mě došlo k porušení technického reglementu," uvedl Bauer v prohlášení a se svým zjištěním se obrátil na závodní komisaře a jednotlivé týmy.

Jako o možném postihu se spekulovalo i o vyloučení jezdců, možný byl i start obou pilotů do závodu z uličky v boxech v případě, že mechanici vozy upraví. Komisaři závodu nicméně rozhodli, že nic takového není nutné, porušení pravidel zatím nepotvrdili, byť v prohlášení oznámili, že ne všechny argumenty týmu Red Bull lze akceptovat.

Před startem každopádně nikdo trest nedostal, jezdci tak vyrazí do závodu z pozic, které si vybojovali v kvalifikaci, tedy z druhého a osmého místa. Soupeřům ale zůstala možnost vznést po závodě protest.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1