Rubriky:

Formule 1

Časy soupeřů? Bez komentáře, Alonso se soustředí jen na sebe

12. října 2012 17:24 - Praha

Odhadovat z výsledků pátečních měřených tréninků formule 1 šance jezdců a týmů na úspěch v pokračujícím závodním víkendu, to už snad raději věštit z kávové sedliny. Nebylo divu, že ani solidní časy nedonutily v předvečer Velké ceny Koreje Fernanda Alonsa k velkým prohlášením. Španělský pilot stáje Ferrari, který hájí v čele šampionátu už jen miniaturní náskok, se soustředí sám na sebe a dění okolo nekomentoval.

 

Toru Hanai, Reuters

A to ani přesto, že dokázal s jezdci Red Bullu a McLarenu držet bez potíží krok. „Těžko soudit, jak na tom kdo je. My jsme se dnes soustředili jen na sebe, dopoledne jsme testovali různé konfigurace vozu a odpoledne jsme zkoušeli pneumatiky. Až zítřek napoví...," poznamenal mnohoznačně Alonso po skončení pátečního programu v Koreji. Srovnat časy s ostatními odmítl.

Stejně jako ostatní jezdci se musel dvojnásobný mistr světa vyrovnat se špinavou tratí, která jezdcům během pátku komplikovala život. „Moc závodů se tady neodjede a ráno byla trať opravdu hodně špinavá. Postupně se to začalo zlepšovat a doufejme, že na kvalifikaci to bude úplně v pořádku, protože je samozřejmě mnohem zábavnější jezdit na okruhu, na které auto aspoň trochu drží," dodal Španěl.

Rozporuplné pocity zůstaly po pátečních jízdách v Lewisi Hamiltonovi. Zatímco první trénink pilot McLarenu vyhrál, ve druhé jízdě ztratil na nejrychlejšího muže dne Sebastiana Vettela z Red Bullu téměř devět desetin sekundy. "První dějství bylo fantastické. Co se stalo odpoledne, nevím. Změnil se vítr, ale to snad nebyl důvod propadu. Hlavně žádnou paniku. Vůz je připravený dobře, jde jen o to dostat z něj maximum," neztrácela hlavu nová akvizice stáje Mercedes, kde v příští sezóně nahradí legendárního Michaela Schumachera.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1