Rubriky:

Formule 1

Ferrari se opřelo do Ecclestona: Je to nekompetentní dědek!

3. prosince 2012 14:31 - Praha

Chudák Bernie Ecclestone. Šéf formule 1 označil jednání stáje Ferrari, která minulý týden zpochybnila regulérnost výkonu mistra Sebastiana Vettela v posledním závodu sezóny, za vtip a pěkně si to od Scuderie schytal. Prezident Ferrari Luca di Montezemolo označil dvaaosmdesátiletého činovníka za nekompetentního staříka.

 

Ricardo Moraes, Reuters

Ferrari minulý týden vyvolalo solidní poprask, když vyzvalo Mezinárodní automobilovou federaci FIA k vysvětlení Vettelova manévru, jímž německý šampión ve čtvrtém kole Velké ceny Brazílie předjel Jeana-Érika Vergneho z týmu Toro Rosso. V sektoru, kde Vettel předjížděl, totiž byly vyvěšené žluté vlajky a Scuderie naznačovala, že jezdec Red Bullu předjížděl za hranicí pravidel. FIA ale jednoznačně deklarovala, že Vettelův manévr byl již pod zelenou vlajkou.

Ecclestone o víkendu okomentoval snahu Ferrari pro britský list Daily Telegraph. „Celé je to vtip. Co tvrdili (Ferrari) v dopise FIA, bylo zcela mimo. Nebylo vůbec co řešit. To, co předvedli, byl naprostý úlet," prohlásil protřelý funkcionář.

Sarkastický šéf Ferrari: Ke starcům je třeba mít úctu

Reakce italského týmu na sebe nenechala dlouho čekat. A prezident Luca di Montezemolo si nebral servítky. „Ecclestone? Ke starým lidem je třeba mít úctu, i když přestávají kontrolovat to, co říkají. Ale s některými funkcemi je zkrátka vysoký věk neslučitelný," vypálila hlava Ferrari v rozhovoru pro deník Gazzetta dello Sport.

Výsledek sezóny, v níž stáj Red Bull potřetí za sebou vybojovala jak titul mezi jezdci, tak triumf v Poháru konstruktérů, už ale Montezemolo komentoval smířeně. „FIA jasně stanovila, že k porušení pravidel nedošlo a tím to končí. Gratulace Sebastianu Vettelovi a týmu Red Bull, protože se dokázali nejlépe popasovat s velmi náročnou sezónou a tituly si zasloužili. Snad bychom se mohli podobných gratulací dočkat v příštím roce," podotkl Montezemolo s vědomím, že Ferrari titul slavilo naposledy v roce 2007, kdy šampionát ovládl Kimi Räikkönen.

Fernando Alonso byl ale v boji o titul až do posledního závodu a nakonec skončil v pořadí MS s pouhou tříbodovou ztrátou na Vettela, což Montezemolo ocenil. „Patřili jsme k hlavním protagonistům letošního ročníku, bojovali jsme o titul až do poslední chvíle. Příští rok pro nás bude nesmírně důležitý. Musíme zůstat na špičce. K tomu ale naši jezdci potřebují vítězné auto," dodal prezident Ferrari.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1