Rubriky:

Formule 1

Kvalifikaci formule 1 v Melbourne zhatil déšť. Její dokončení je v plánu na nedělní ráno

16. března 2013 09:09 - Melbourne
(Aktualizováno: 16. března 2013 11:00)

Hustý déšť znemožnil dokončení kvalifikace na Velkou cenu Austrálie vozů F1. Piloti odjeli jen první část, ve které byl nejrychlejší Rosberg z Mercedesu, na druhém místě ho následoval Alonso z Ferrari a třetí nejlepší čas měl Grosjean z Lotusu. Zbývající části kvalifikace odstartují během nedělního rána v 01:00 SEČ.

 

Daniel Munoz, Reuters

Se zpožděním se dnes v Albert Parku odjela pouze první část kvalifikace, v níž byl na mokru nejrychlejší Němec Nico Rosberg z Mercedesu před Španělem Fernandem Alonsem z Ferrari a Francouzem Romainem Grosjeanem z Lotusu. Mezi šesticí vyřazených jezdců byl i Venezuelan Pastor Maldonado z Williamsu.

Několik jezdců svůj vůz v obtížných podmínkách nezvládlo a havarovalo, byl mezi nimi i exmistr světa Brit Lewis Hamilton debutující v barvách Mercedesu.

„Bylo to absolutně správné rozhodnutí odložit to na zítřek, i když je to škoda. Už se stmívalo a pro jezdce by to bylo nebezpečné. Snad se to přes noc vybere a zítra bude lépe," uvedl šéf Red Bullu Christian Horner. Hvězda jeho týmu mistr světa Němec Sebastian Vettel zajel v úvodní části sedmý čas.

Rosberg proměnil nevýhodu v přednost

Podle Rosberga byly podmínky riskantní, přesto odložení kvalifikace trochu litoval. „Povedlo se mi mokré trati přizpůsobit a auto na tom jelo skvěle," uvedl. Své ambice nechtěl odhadovat. „Na suchu to bude rozhodně těžší," dodal.

K přeložení kvalifikace na den závodu museli sáhnout pořadatelé kvůli počasí poprvé od japonské Grand Prix v roce 2010. Při stejné Velké ceně se jela kvalifikace až v neděli i před devíti lety.

Přeložení kvalifikace se nezamlouvalo šéfovi McLarenu Martinu Whitmarshovi. „Radši bych jel dneska, program je nabitý," uvedl Whitmarsh, který navrhoval jako další variantu započtení výsledků první části.

Přes přesun kvalifikace na nedělní ráno se plánovaný start závodu nemění a je stále naplánován na nedělních 07:00.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1