Rubriky:

Formule 1

F1: Mercedes vyvázl s napomenutím a byl vyloučen z testu mladých pilotů

21. června 2013 13:49 - Praha/Paříž

Trest-netrest vynesl v pátek Mezinárodní tribunál Mezinárodní automobilové federace FIA na základě šetření tajného květnového testu výrobce pneumatik Pirelli a stáje Mercedes. Tým Rosse Brawna dostal za účast na kontroverzním testu pneumatik v Barceloně napomenutí a nesmí se zúčastnit letošního třídenního testu mladých jezdců v Silverstonu. Pirelli odešlo ze sídla FIA v Paříži s napomenutím.

 

Reuters

Mercedes se zúčastnil testu Pirelli s letošním vozem, což odporuje regulím a FIA na to při Velké ceně Monaka upozornily týmy Red Bull a Ferrari s tím, že tým Rosse Brawna mohl proti ostatním týmům získat výhodu v nasbíraných datech o chování gum. Smlouva Pirelli s F1 nicméně umožňuje i v průběhu sezóny "test do 1000 kilometrů s reprezentantivním vozem". Byla proto otázka, jaký postoj k výkladu pravidel tribunál zaujme.

Čtvrteční sedmihodinové zasedání, na němž svá stanoviska přednesly všechny zainteresované strany, výsledek nepřineslo a vynesení verdiktu bylo odloženo na pátek. Čtyřčlenný tribunál nakonec sáhl ke kompromisnímu řešení, které navrhoval právní zástupce Brawnovy stáje Paul Harris - Mercedes byl uznán vinným z porušení pravidel, vyfasoval ale jen napomenutí a zákaz účasti na testu mladíků. Důtka byla udělena také Pirelli.

Test mladých jezdců se letos koná v Silverstonu ve dnech 17.-19.- července. V kombinézách Mercedesu se měli představit rezervní jezdci Sam Bird a Daniel Juncadella.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1