Rubriky:

Formule 1

Nemít na lyžích přilbu, tak už tady Schumi nebyl, tvrdí lékaři

30. prosince 2013 09:12 - Grenoble

Miloval lyžování a na risk byl z okruhů F1 zvyklý. Nedělní projížďka na svahu se ale pro sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera změnila v drama. A to ještě může děkovat bohu, že měl přilbu. Bez ní by už tady podle lékařů sedminásobný šampión F1 nebyl.

 

Alessamdro Bianchi, Reuters

Vše odstartoval sjezd ve francouzských Alpách mezi sjezdovkami La Biche a Mauduit. V místech extrémně náročných, kde sjezdovka není upravená a všude visí cedule, že jízda je zde jen na vlastní nebezpečí.

Záchranáři u něj byli včas

Michael Schumacher je sice vynikající lyžař, ale bez pěti dnů čerstvý pětačtyřicátník jízdu nezvládl a nejspíš ve velké rychlosti narazil hlavou do skály. Podle lékařů mu život zachránila helma a také včasný příjezd záchranářů. Ti byli u legendy motorsportu během osmi minut. Michael s nimi normálně komunikoval a první diagnóza zněla: otřes mozku.

Po leteckém transportu do nemocnice Moutiers v Grenoblu se ale jeho stav radikálně zhoršil a někdejší pilot Ferrari začal krvácet do mozku. Z Paříže za ním přijel věhlasný chirurg Gérard Saillante, který ho operoval už v roce 1999, kdy si Němec při nehodě v Silverstone zlomil lýtkovou a holenní kost.

Schumacher okamžitě podstoupil operaci a je držen v umělém spánku. Německý pilot má otok na mozku a jeho stav je velmi vážný.

ras, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1