Rubriky:

Formule 1

Kvalifikaci na VC Japonska poznamenala Kvjatova nehoda, jezdec je však v pořádku

26. září 2015 11:39 - Suzuka

Daniil Kvjat po hrozivé nehodě z kvalifikace na nedělní Velkou cenu Japonska formule 1 vyvázl bez zranění. Ruský pilot Red Bullu, který byl během pátečních volných tréninků nejrychlejší, vyletěl po své chybě z trati a vůz zcela zdemoloval, vyšetření na okruhu ale žádná zranění neodhalila.

 

Pool, Reuters

Stáj Red Bull necelé dvě hodiny po karambolu, který fanouškům na okruhu připomněl loňskou fatální havárii Julesa Bianchiho, tweetovala fotografii jednadvacetiletého Kvjata, jenž ukazuje palec nahoru. "Je úplně v pořádku. V Rusku dělají tvrďáky," vzkázal Red Bull.

Kvjat vjel 40 sekund před koncem kvalifikace ve vysoké rychlosti zhruba 270 kilometrů v hodině levými koly do trávy a ztratil kontrolu nad vozem. Vletěl do bariéry a s monopostem se několikrát přetočil. "Byla to začátečnická chyba. Zklamání bolí víc než ta nehoda," řekl Kvjat magazínu auto, motor und sport.

Zdemolovaný vůz, z něhož se pilot dostal až po chvíli, ale bez cizí pomoci, bude podle týmu potřebovat vyměnit šasi, motor i převodovku. Mechanici tak budou mít nyní plné ruce práce, aby všechno stihli. "Přidělal jsem jim pořádné množství práce. Za to bych se jim chtěl omluvit," dodal Kvjat, jenž bude muset v neděli odstartovat z boxové uličky.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1