Rubriky:

Atletika

Před dvěma lety slavily bronz, letos Cechlová s Rybovou plakaly

27. srpna 2007 10:15 - ÓSAKA

Před dvěma lety se v jejich společném hotelovém pokoji při mistrovství světa slavilo, letos v Ósace oběma atletickým spolubydlícím Pavle Rybové a Věře Cechlové tekly za dveřmi "sedmsetosmičky" slzy. V Helsinkách se shodně radovaly z bronzových medailí, nyní je opět potkal společný osud, ale tentokrát ten s odvrácenou tváří. Obě totiž vyhořely v kvalifikaci.

Zatímco Rybová se letos potýkala s bolavým lýtkem, Cechlová vypadla naprosto nečekaně. Obě plakaly už na stadionu, tyčkařka v neděli, diskařka o den později. Zatímco Rybová ale tušila, že v sezóně se zdravotními problémy bez závodů jen těžko zaútočí na některou z medailí, Cechlová prahla po úspěchu.

Loni diskařka závodila až příliš často, z čehož vyplynuly zdravotní problémy. Letos vsadila na opačnou kartu, jenže to zřejmě opět bylo extrémní řešení. Závodila málo a v kvalifikaci nastal krach. Moc chtěla, ale žádný z hodů nebyl technicky dobrý. Před posledním pokusem se Cechlová dlouho soustředila, ale pak jí nezbylo než schovat hlavu do dlaní.

Smutek zažene filmové studio

"V rozcvičování jsem se cítila dobře, vůbec jsem si nepřipouštěla, že bych z kvalifikace nepostoupila," prohlásila Cechlová, jež zatím na každé ze svých velkých akcí bojovala o medaili. Byla čtvrtá na MS 2001 v Edmontonu, čtvrtá na olympiádě a v Helsinkách se zdálo, že smůlu prolomila. Jenže... "První hod nevyšel. Nedařilo se, nevím," konstatovala a snažila se zakrýt deroucí se slzy.

"Prostě se někdy nedaří, i když třeba máte formu," navázala Rybová. Sama nejlíp věděla, jak se asi diskařka cítí, a tak se dnes zhostila v ósackém hotelu Rihga Grand role utěšitelky. "Nic si z toho nedělej, to se ve sportu stává, sama to musíš nejlíp vědět. Pojď, vymyslíme na odpoledne nějaký program. Co to filmové studio?" navrhla návštěvu zábavního parku ve filmovém stylu s názvem Universal studios. Tam by obě mohly přijít na lepší myšlenky.

ČTK

Zrušit