Rubriky:

Odjinud

Atacama svým dětem pouště nic nedaruje

9. října 2018 12:05 - Santiago de Chile

Zítra bude končit jeden z nejdrsnějších závodů vedoucí přes nejsušší místa na naší planetě. Závod Atacama Crossing křižuje nehostinnou poušť a měří 250 kilometrů. Účastníci mají na překonání této vzdálenosti osm etap rozdělených do celkem osmi dnů. V polovině cesty udržoval velký náskok hongkongský vytrvalec držící také traťový rekord. Dotáhne své průběžné vítězství až do konce?

Reuters

Ho Chung Wong z Hong Kongu je držitelem traťového rekordu 23 hodin 46 minut čistého času (čas sečtený za absolvované etapy). Už v polovině 250 kilometrů dlouhého etapového ultramaratónu Atacama Crossing pořádaného v Chile měl na nejbližšího pronásledovatele téměř dvouhodinový náskok. Prvních 120 kilometrů zdolal za 10 hodin 55 minut a vypadá to, že překonávání nástrah pouště mu nečiní vůbec žádný problém.

Gigantická výzva na Sahaře. Stovky kilometrů v největší poušti světa

Na druhém místě se drží Japonec Takuja Wakaoka a Francouz Christophe Santini se zhruba půlhodinovým odskokem od Japonce. To v ženské části probíhají boje v mnohem těsnějších dimenzích. Vedoucí Číňanka Ling Peová zatím stačila utéct druhé v pořadí Britce Hannah Walshové jen o pár minut. Na vedoucí dvojici ztrácí něco kolem pětačtyřiceti minut třetí žena závodu Dánka Lara Reynoldsová.

Účastníci pouštního klání se musí vypořádat nejen s nehostinnou krajinou zahrnující také kaňony, písečné duny a solné pustiny, ale i vysokými denními teplotami a poměrně velkou nadmořskou výškou. Ta činí kolem 2400 metrů nad mořem.

Závod Atacama Crossing je součástí globální série ultramaratónů 4 Deserts zahrnující kormě chilské pouště ještě Namib a Gobi a dále ledovou pustinu Antarktidy.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce