Norové ovládli biatlonový sprint

RUHPOLDING

Norští biatlonisté zcela ovládli sobotní závod Světového poháru na 10 kilometrů. Z druhého vítězství za sebou se v německém Ruhpoldingu radoval olympijský vítěz z Nagana Halvard Hanevold, který o 1,8 vteřiny porazil svého týmového kolegu Oleho Einara Björndalena. Třetí skončil další Nor Lars Berger.

Do elitní desítky se vešli ještě pátý Egil Gjelland a šestý Stian Eckhoff. Norskou hegemonii narušil jen domácí favorit Ricco Gross na čtvrtém místě.

Norští závodníci se nejlépe vyrovnali s hustým sněžením, které postupně zesilovalo a komplikovalo viditelnost na střelnici především borcům s vyššími startovními čísly.

Vedoucí muž průběžného pořadí Světového poháru Francouz Raphael Poirée doběhl na 24. místě o více něž dvě minuty za vítězem a jeho náskok před druhým Björndalenem se tak snížil na pouhé tři body. Třetí Hanevold ztrácí 38 bodů.

Žádný z českých závodníků dnes nebodoval. Nejlépe dopadl Tomáš Holubec, který doběhl na 40. místě o dvě příčky před Romanem Dostálem. Petr Garabík na střelnici čtyřikrát minul a obsadil 62. místo, Jaroslav Soukup skončil na 74. pozici. Michal Šlesingr, který měl startovní číslo 115, se nakonec na trať ani nevydal.