Poirée napodobil manželku a vyhrál SP

OSLO

Počtvrté v kariéře si zajistil vítězství ve Světovém poháru biatlonistů Francouz Raphael Poirée. Devětadvacetiletý manžel norské premiantky ženské části seriálu potvrdil svůj celkový triumf prvním místem v sobotním stíhacím závodu na 12,5 km v Oslu a před závěrečným dílem soutěže má před Norem Olem Einarem Björndalenem nedostižný náskok 116 bodů.

Poirée, trojnásobný vítěz Světového poháru z let 2000 až 2002 a s třemi zlatými medailemi suverén únorového mistrovství světa v Oberhofu, vyhrál už jedenáctý závod v sezóně.

Francouz tentokrát přivedl pole do cíle s náskokem necelých tří sekund před Polákem Tomaszem Sikorou, třetí skončil Bělorus Vladimir Dračev. Loňský vítěz SP Björndalen doma doběhl až čtrnáctý.

Čeští biatlonisté dnes na Holmenkollenu nebodovali. Ze čtveřice, která si zajistila start ve stíhačce umístěním ve čtvrtečním sprintu, byl na 33. místě nejlepší Petr Garabík. V neděli v poledne se v Oslu poběží 15 kilometrů s hromadným startem.

Čtyřikrát vyhrát Světový pohár dokázal před Poiréem jen na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let reprezentant tehdejší NDR Frank Ullrich, nynější trenér německých závodníků.

Pylevová udržela první místo ze sprintu

Ruska Olga Pylevová se v Oslu radovala pošesté v sezóně z vítězství v závodu SP. Ve stíhačce na deset kilometrů udržela první místo ze čtvrtečního sprintu a vyhrála o deset vteřin před Bulharkou Jekaterinou Dafovskou. Třetí skončila i s pěti střeleckými nezdary Norka Liv Grete Poiréeová, již jistá vítězka seriálu.

Z českých reprezentantek si nejlépe vedla Kateřina Holubcová, která na trati předstihla 31 soupeřek a do cíle dojela na osmnáctém místě. Irena Česneková naopak klesla z devatenácté startovní pozice na třiadvacátou, i za tu však získala další body do celkového hodnocení.

Ženy - stíhací závod (10 km)
1. Pylevová (Rus.)35:48,2 (2 tr. okruhy)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.