Rubriky:

Ostatní sporty

Navková s Kostomarovem obhájili titul v tancích

28. ledna 2005 22:31 - TURÍN

Ruští krasobruslaři Taťjana Navková a Roman Kostomarov obhájili titul mistrů Evropy v soutěži tanečních párů. Úřadující světoví šampioni v Turíně téměř o deset bodů porazili Ukrajince Jelenu Grušinovou a Ruslana Gončarova. Bronz získali Francouzi Isabelle Delobelová, Olivier Schoenfelder.

Český pár Diana Janošťáková a Jiří Procházka dokázal proniknout do první dvacítky a obsadil devatenáctou příčku. Poslední čeští zástupci v soutěžích evropského šampionátu se ve volném tanci na rozdíl od předchozích dvou částí soutěže vyvarovali hrubé chyby, která by skončila pádem, a předvedli solidní výkon. Za svým osobním maximem z volného tance na listopadovém závodě Grand Prix v Moskvě sice o 4,44 bodu zaostali, ale na předstižení Švýcarů Daniely a Fabiana Kellerových to bohatě stačilo.

K posunu na devatenáctou příčku brněnským tanečníkům pomohlo odstoupení vicemistrů světa i Evropy Albeny Denkovové a Maxima Stavijského, kteří byli před volnými tanci čtvrtí. Bulharská krasobruslařka se již v předchozích dvou částech soutěže potýkala s nachlazením. Povinný a originální tanec se svým partnerem ještě absolvovala, ale dnes měla teplotu přes 38 stupňů Celsia a musela ze soutěže odstoupit.

Staronoví šampioni se v hale Palavela představili v úplně jiné podobě než před rokem v Budapešti. Hudbu z filmu Růžový panter vyměnili za Puciniho Toscu, ale i v dramatickém projevu dokázali, že v současné době v této kategorii nemají konkurenci. Kostomarov sice zaváhal u jedné ze sólových otoček, ale díky vysokým známkám za choreografii a předvedení získali nejvyšší známku i za volný tanec. Bez problémů tak uhájili vedoucí pozici.

Grušinová s Gončarovem na Vivaldiho Čtvero ročních dob dokázali na ledě přesvědčivě ztvárnit jarní bouřku i lyrické pasáže. O jednu příčku vylepšili své umístění z loňska.

Lepší volný tanec však dnes zajeli Francouzi. Delobelová se Schoenfelderem díky velmi náročným zvedaným figurám a dalším originalitám dostali vůbec nejvyšší známku za technické prvky v jízdě a z páté příčky po originálním tanci se poprvé v kariéře posunuli na stupně vítězů. Kromě odstoupivších Denkovové a Stavijského předstihli i Izraelce Galit Chaitovou a Sergeje Sachnovského, které od třetího místa nakonec dělilo 1,12 bodu.

Taneční páry - konečné pořadí:
1. Navková, Kostomarov (Rus.) 214,97
2. Grušinová, Gončarov (Ukr.) 205,30
3. Delobelová, Schoenfelder (Fr.) 202,10
4. Chaitová, Sachnovski (Izr.) 200,98
5. Faiellaová, Scali (It.) 181,89
6. Domninová, Šabalin (Rus.) 178,91
...
19. Janošťáková, Procházka (ČR) 119,52

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty