Rubriky:

Ostatní sporty

Dostál se stal nejlepším českým biatlonistou uplynulé sezóny

20. dubna 2006 18:35 - PRAHA

Pětatřicetiletý Roman Dostál se stal nejlepším biatlonistou sezony 2005/06. Rodák z Letohradu tak obhájil prvenství z loňského roku, kdy se stal mistrem světa. Závodník SKP Jablonex Jablonec nad Nisou obdržel 132 hlasů z celkového počtu 366. V anketě se nevyhlašuje další pořadí. Hlasy vedle Dostála také obdržel juniorský mistr světa Petr Hradecký.

 

Adidas

"Abych řekl pravdu, tak jsem čekal, že to dneska vyhraje někdo jiný. Je to docela překvapení," řekl dnes Dostál při přebírání trofeje.

Po titulu mistra světa v roce 2005 prožil Dostál svoji nejúspěšnější sezonu ve Světovém poháru. V seriálu SP dosáhl osobního maxima, když obsadil celkově 23. pozici a jeho nejlepším individuálním výsledkem bylo druhé místo z finále na Holmenkollenu v závodu s hromadným startem.

Dostálovi se naopak nevydařil vrchol sezony - olympijské hry. Na tratích v San Sicariu se podílel na šestém místě štafety, ale v individuálních kláních doběhl nejlépe třiadvacátý v závodu s hromadným startem.

Hlasování bylo veřejné na internetových stránkách www.biatlon.cz. V průběhu deseti dnů mohl každý hlasovat ve prospěch jednoho vybraného sportovce. Jeden hlas rovnal se jeden originální e-mail.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty