Rubriky:

Cyklistika

Cyklokrosař Albert se dočkal titulu mistra světa do 23 let

26. ledna 2008 16:53 - TREVISO

Favorizovaný belgický cyklokrosař Niels Albert se na čtvrtý pokus dočkal zlaté medaile na světovém šampionátu mezi jezdci do 23 let. V italském Trevisu nad zbytkem startovního pole dominoval s naprostou převahou; daleko za ním si pro stříbro dojel Francouz Aurelien Duval, třetí skončil domácí Cristian Cominelli. Lukáš Klouček dlouho útočil na medailové umístění, ale nakonec skončil šestý.

Juniorský světový šampion z roku 2004 Albert se předloni musel sklonit před Zdeňkem Štybarem, před rokem jej na stříbrnou pozici odsunul Lars Boom z Nizozemska. Letos však Belgičan svojí kategorii pevně vládne - vyhrál všechny čtyři závody Světového poháru, v nichž startoval, a dnes se na sólovou jízdu vydal hned po startu.

Z českých jezdců vyšel nejlépe start Ondřeji Bambulovi, který do terénu vjel hned za Albertem, ale dlouho v popředí nevydržel. Naopak Klouček, bronzový medailista z mistrovství Evropy, neodstartoval dobře, ale v polovině okruhu už byl spolu s Francouzem Lopezem s desetisekundovým odstupem z Albertem.

Za touto dvojicí se seřadili další tři jezdci z Francie, dva Nizozemci, Ital Ponta a Voss z Německa. Právě domácí jezdec se nejvíce snažil dvojici dojet, zatímco Francouzům stav vyhovoval a prakticky nestřídali.

Tak to vydrželo do šestého ze sedmi okruhů, než se na Kloučka s Lopezem dotáhli Duval a Bourgoin z Francie a z hloubi pole útočící Cominelli. V posledním okruhu se snažil Klouček skupinu roztrhat, ale nepovedlo se mu to, a tak bylo jasné, že rozhodne závěrečný spurt.

V něm českému jezdci chyběly síly. Ostatním poodjel Duval a s jistotou si dojel pro stříbro, za obrovského jásotu domácích příznivců v cílovém stoupání přespurtoval Cominelli oba francouzské soupeře a po dvou letech získal pro Itálii na MS medaili. Bambula dojel do cíle na začátku druhé desítky.

MS v cyklokrosu:
Do 23 let:
1. Albert (Belg.) 51:11, 2. Duval (Fr.) -38, 3. Cominelli (It.) -46, 4. Lopez -47, 5. Bourgoin (oba Fr.) -48, 6. L. Klouček -53, ...15. O. Bambula -1:55, 39. Polnický -4:00, 47. Menger (všichni ČR) -6:06.
Družstva:
1. Francie 11 bodů, 2. Itálie 31, 3. Belgie 38, ...6. ČR (Klouček, Bambula, Polnický) 60.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika