Němec Voigt vyhrál počtvrté Mezinárodní kritérium

CHARLEVILLE-MÉZEIRES

Německý cyklista Jens Voigt vyhrál v neděli počtvrté v kariéře tradiční třídílný závod Mezinárodní kritérium, který skončil ve Francii. Rozhodující náskok si vytvořil v druhé etapě, kdy byl členem dlouhého úniku a v cíli byl rychlejší pouze Australan Simon Gerrans. V závěrečné časovce na 8,3 kilometru si už svůj náskok bez problémů pohlídal.

František Raboň (vlevo) a René Andrle. Ilustrační foto.

V barvách stáje High Road se ve Francii představil také František Raboň, jemuž patřilo celkově 37. místo se ztrátou osmi minut a 24 sekund na vítěze.

Mezinárodní kritérium:
2. etapa (98,5 km):
1. Gerrans (Austr.) 2:27:36, 2. Voigt (Něm.) -4, 3. Valverde (Šp.), 4. Cunego (It.), 5. Pineau (Fr.), 6. Herrero (Šp.) všichni -1:39, ...28. Raboň (ČR) -1:46.
3. etapa (8,3 km):
1. Hagen (Nor.) 10:16, 2. Martin (Něm.) -7, 3. Larsson (Švéd.), 4. Sánchez (Šp.) oba -13, 5. Zabriskie (USA) -14, 6. Veloso (Šp.) -18, ...42. Raboň -52.
Celkové pořadí:
1. Voigt 7:29:01, 2. Larsson, 3. Sánchez oba -57, 4. Monfort (Belg.) -1:03, 5. Ten Dam (Niz.) -1:08, 6. Schleck (Luc.) -1:11, ...37. Raboň -8:24.