Rubriky:

Cyklistika

Biker Kulhavý byl na mistrovství světa jedenáctý

22. června 2008 15:10 - VAL DI SOLE

Český olympionik Jaroslav Kulhavý obsadil na mistrovství světa v italském Val di Sole jedenácté místo v závodě cross country. Při své premiéře na šampionátu v kategorii elite zároveň dosáhl nejlepšího českého výsledku v historii, kterým dosud bylo 14. místo Miloslava Kvasničky z roku 1991. V závodě žen skončila Kateřina Hanušová-Nashová dvanáctá.

 

Jan Nemec/MTBS.cz

Mužský závod naprosto ovládla reprezentace Švýcarska, jejíž jezdci kompletně opanovali stupně vítězů v pořadí Christoph Sauser, Florian Vogel a Ralph Näf. Triumf tří jezdců z jedné země historie MS nepamatuje. Sauser duhový trikot oblékl ve 32 letech, dosud měl na kontě dvě druhá místa a jedno třetí.

Kulhavý si pro životní výsledek dojel po pomalejším začátku, od medaile jej dělily tři minuty. "Po startu to nebylo nic moc, ala postupně jsem se dostal dost dopředu na desáté místo. Pak jsem měl menší krizi a klesl asi o šest příček, ale v závěru jsem se opět rozjel," řekl ČTK Kulhavý. S jeho výkonem byl spokojený i reprezentační trenér Jiří Lutovský. "Jarda jel dnes velmi dobře. Přesto si myslím, že v jeho silách bylo možná i lepší umístění," dodal Lutovský.

Další dva čeští jezdci neuspěli. Milan Spěšný po zdravotních problémech závod nedokončil a Jaromír Friedl byl klasifikován na 60. místě se ztrátou dvou okruhů. Do cíle nedojel po technických problémech ani Francouz Julien Absalon, vítěz čtyř předchozích šampionátů.

Ženský titul vybojovala šestatřicetiletá Margarita Fullanaová ze Španělska, na druhém místě skončila s bezmála dvouminutovou ztrátou o rok starší Sabine Spitzová z Německa. Pro bronz si dojela ruská obhájkyně prvenství Irina Kalenťjevová.

Z dvojice českých reprezentantek si lépe vedla zkušenější Hanušová-Nashová, která na vítězku ztratila přes sedm minut, Pavla Havlíková byla s mankem jednoho okruhu klasifikována na 43. místě. "Od začátku se mi jelo dobře. Ve třetím kole jsem ale udělala chybu, najela jsem na kámen a ohnula patku přehazovačky. Pak jsem kvůli tomu musela běhat dva výjezdy a trochu jsem ztratila. Se svým výkonem jsem ale spokojená," uvedla Hanušová-Nashová. "Škoda těch problémů, jinak mohla myslet na šesté místo," doplnil Lutovský.

Muži (40,7 km):
1. Sauser 1:58:26, 2. Vogel -2:54, 3. Näf (všichni Švýc.) -4:19, 4. Killeen (Brit.) -4:42, 5. Kessiakoff (Švéd.) -4:47, 6. Soukup (Rak.) -5:07, ...11. Kulhavý -7:15, 60. Friedl -2 kola, Spěšný (všichni ČR) nedokončil.
Ženy (29,1 km):
1. Fullanaová (Šp.) 1:39:01, 2. Spitzová (Něm.) -1:43, 3. Kalenťjevová (Rus.) -2:20, 4. Premontová (Kan.) -2:51, 5. Wloszcowská (Pol.) -3:45, 6. Pendrelová (Kan.) -4:51, ...12. Hanušová-Nashová -7:10, 43. Havlíková (obě (ČR) -1 kolo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika