Dvanáctou etapu Tour vyhrál Cavendish, Kreuziger dojel na 27. místě

Dvanáctou etapu Tour de France z Lavelanet do Narbonne vyhrál britský cyklista Mark Cavendish z týmu Team Columbia, český jezdec Roman Kreuziger dojel na 27. místě. V čele průběžného pořadí zůstává Australan Cadel Evans z belgické stáje Silence Lotto, Kreuziger je osmnáctý. Tour bude pokračovat v pátek třináctou etapou z Narbonne do Niimes.

Roman Kreuziger pokračuje na Tour de France ve vynikajících výkonech, po dvanácti etapách slavného závodu je v průběžném pořadí osmnáctý. A ještě lépe si vede v hodnocení mladých jezdců, kde je před ním pouze Ital Nibali, na kterého Čech ztrácí necelé tři minuty.

Absolutní vedoucí závodník Evans tentokrát dojel jako dvacátý a na první příčce se drží o jedinou vteřinu před Franckem Schleckem z Lucemburska. Vítěz dnešní etapy Cavendish si v letošním závodě připsal už třetí dílčí úspěch, předtím vyhrál i pátou a osmou etapu.

Tour de France - 12. etapa (168,5 km):
1. Cavendish (Brit.) 3:40:52, 2. Chavanel (Fr.), 3. Steegmans (Belg.), 4. Zabel (Něm.), 5. Freire (Šp.), 6. Chicchi (It.), 7. Hushovd (Nor.), 8. Duque (Kol.), 9. Dean (Niz.), 10. Haussler (Něm.), ...27. Kreuziger (ČR) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Evans (Austr.) 50:23:05, 2. F. Schleck (Luc.) -1, 3. Vandevelde (USA) -38, 4. Kohl (Rak.) -46, 5. Meňšov (Rus.) -57, 6. Sastre (Šp.) -1:28, 7. Kirchen (Luc.) -1:56, 8. Jefimkin (Rus.) -2:32, 9. Astarloza (Šp.) -3:51, 10. Nibali (It.) -4:18, ...18. Kreuziger -7:00.