Rubriky:

Cyklistika

Tour vjíždí do Alp. Kreuziger se znovu pokusí o únik a doufá, že bude úspěšnější

20. července 2011 07:07 - GAP

Sedmnáctá etapa Tour de France míří ve středu do Alp a cyklisty čeká náročných 179 kilometrů z Gap do italského Pinerola. Na trati je vražedné stoupání až do výšky 2035 metrů v Sestriéres. Český jezdec Roman Kreuziger se stejně jako v úterý pokusí o únik a doufá, že tentokrát bude úspěšnější.

 

Proteam - Astana.com.

"Byl jsem ve třech únicích, ale bohužel ani jeden z nich nebyl ten, ze kterého by skupina od pelotonu výrazně odjela," litoval Roman na svém webu. "Udělal jsem pro to maximum a zítra se zase o únik pokusím," dodal po úterní etapě.

Kreuziger už ztrácí na prvního Francouze Thomase Voecklera bez šesti minut dvě hodiny.

Contador už maže Schlecky

Na žlutý dres domácího závodníka se chystá opět v kopcích zaútočit velký favorit Tour Alberto Contador. Španěl už včera začal vystrkovat růžky a pomalu stahuje náskok dalších adeptů na celkové prvenství. Kupříkladu náskok bratrů Schlecků začíná mazat.

Alberto Contador (vpředu) se snaží v dešti roztrhat peloton. Španělského cyklisty se snaží udržet majitel žlutého trikotu Thomas Voeckler a Andy Schleck.Alberto Contador (vpředu) při pokusu roztrhat peloton. Za ním Thomas Voeckler a Andy Schleck.foto: Reuters/Denis Balibouse

Fränk Schleck uznal, že jej Contadorův útok překvapil. Nástup Alberta podle něj naplánoval šéf stáje Saxo Bank Bjarne Riis, který sourozence moc dobře zná. "Sehrál to (Contador) dobře, to se musí nechat. Je za tím Bjarne, který ví, že nemáme rádi špatné počasí a sjezdy," prohlásil starší z bratrů, který na třetím místě ztrácí na Voecklera skoro dvě minuty.

 foto: ČTK

ras, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.