Lucenko se ujal vedení na Dauphiné, etapu vyhrál veterán Valverde

Le Sappey-en-Chartreuse/Praha

Španělský veterán Alejandro Valverde vyhrál ve skupině uprchlíků horský dojezd 6. etapy cyklistického závodu Critérium du Dauphiné. Jednačtyřicetiletý jezdec stáje Movistar porazil v závěru 167,2 km dlouhé trasy, v jejíž poslední třetině peloton absolvoval tři náročná stoupání, loňského vítěze Gira d'Italia Taa Geoghegana Harta z Ineosu.

Alejandro Valverde, ilustrační foto.

Novým lídrem průběžného pořadí se dvě etapy před koncem stal Kazach Alexej Lucenko, který dojel mezi uprchlíky sedmý ve stejném čase jako vítěz. Dosud vedoucí Rakušan Lukas Pöstlberger ztratil více než osm minut.

Jediný český cyklista ve startovním poli Josef Černý dnes nabral manko více než čtvrt hodiny. Celkově mu v závodu, který je tradiční přípravou na Tour de France, patří 127. místo.