Rubriky:

Cyklistika

Česká štafeta si dojela na MS bikerů pro bronz

3. září 2014 17:37 - Hafjell

Čeští bikeři získali na mistrovství světa horských kol v Norsku první medaili. Štafeta ve složení Kryštof Bogar, Jan Rajchart, Kateřina Nash a Jaroslav Kulhavý dojela ve středečním závodě disciplíny cross country třetí za vítěznou Francií a druhým Švýcarskem.

 

Ivana Roháčková

V sestavě českého kvarteta došlo oproti loňsku, kdy v jihoafrickém Pietermaritzburgu závod nedokončilo, k jediné změně. Na pozici muže do 23 let byl tentokrát Bogar místo Jana Nesvadby, který povýšil do kategorie elite. Právě Bogar závod na necelých 17 kilometrech rozjížděl a Rajchartovi předával až jako patnáctý.

To však i proto, že některé týmy zvolily jinou taktiku a své elitní závodníky nasadily hned na startu. Češi se tak museli za medailí postupně prokousávat, přičemž Rajchart posunul štafetu o dvě příčky vpřed a Nash předávala už jako sedmá. O posun na bronzovou pozici se pak zasloužil skvělou jízdou olympijský šampion z Londýna Kulhavý.

Podobně vytáhl nahoru Švýcary, kteří dorazili do cíle o deset vteřin dříve, Nino Schurter. Nejlépe vyšel závod loni stříbrným Francouzům, kteří byli od první předávky nejhůře pátí. Jordan Sarrou, Hugo Pigeon, Pauline Ferrandová-Prevotová a Maxime Marrote zvládli trať za 52 minut a dvě vteřiny a zvítězili s velkým náskokem 45 sekund před Švýcary.

Česká výprava je tak na tom již po druhém soutěžním dnu šampionátu lépe než loni, kdy z JAR odjela bez medaile.

Mistrovství světa horských kol v Hafjellu (Norsko):
Cross country:
Štafety (16,8 km):
1. Francie (Sarrou, Pigeon, Ferrandová-Prevotová, Marrote) 52:02
2. Švýcarsko (Frischknecht, Colombo, Neffová, Schurter) -45
3. ČR (Bogar, Rajchart, Nash, Kulhavý) -55
4. USA -1:25
5. Německo -1:31
6. Austrálie -1:36
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika