Rubriky:

Cyklistika

Contador upadl, ale s vykloubeným ramenem chce pokračovat. Spurt vyhrál Greipel

14. května 2015 17:27 - Castiglione Della Pescaia
(Aktualizováno: 14. května 2015 21:46)

Němec André Greipel vyhrál šestou etapu cyklistického Gira d'Italia, která vyvrcholila hromadným spurtem, v němž ve vysoké rychlosti upadlo několik jezdců včetně lídra závodu Alberta Contadora. Slavný Španěl si narazil pravé koleno a především vykloubil levé rameno. V závodu ale hodlá pokračovat, jasněji má být v pátek dopoledne před další etapou.

 

Daniel Dal Zennaro, ČTK/AP

"Nic zlomeného nemám, ale vykloubil jsem si levé rameno. Doktoři mi doporučili na noc ruku znehybnit, já se snažím levačce pomáhat druhou rukou. Zítra ráno mi doktoři na závod dají na ruku bandáž," uvedl po lékařském vyšetření a rentgenu Contador, kterému se snaží pomoct ke druhému triumfu na Giru i Roman Kreuziger.

Český cyklista je v průběžném pořadí stále čtvrtý o 22 sekund za kapitánem stáje Tinkoff-Saxo. Contador dál vede o dvě sekundy před Italem Fabiem Aruem. V hlavním poli dnes přijeli do cíle 183 kilometrů dlouhé etapy i Petr Vakoč a Leopold König, který je celkově čtrnáctý.

"Budu se snažit do zítřejší etapy odstartovat, hodně jsem se v přípravě na Giro nadřel. Budu to zkoušet do poslední chvíle. Ohledně zítřejšího startu jsem optimista, ale musíme počkat, jak to bude ráno s následky pádu vypadat," prohlásil dvojnásobný šampion, který se do růžového trikotu oblékl ve středu, kdy na stupních vítězů radostně stříkal šampaňské. Dnes se naopak na pódiu tvářil značně zkroušeně.

Pád jezdců asi 300 metrů před cílem zapříčinila podle všeho jeden z fanoušků natažený přes bariéru s kamerou, do které narazil Ital Daniele Colli a upadl. Nehoda pro něj skončila zlomeninou ruky.

Do pádu se připletl s Contadorem i další z favoritů Kolumbijec Rigoberto Urán, ale druhý muž z předchozích dvou ročníků Gira vyvázl bez následků. "Jel jsem za Contadorem, vyhýbal se mu a taky upadl. U třítýdenních závodů číhá nebezpečí všude. Tohle měla být normální etapa a na konci přišel velký pád. Musíme si udržet koncentraci," řekl Urán.

Karambol se odehrál za zády spurtérů bojujících o vítězství. Nejrychlejší z nich byl Greipel, který si připsal třetí etapový triumf na Giru a první po pěti letech. Za ním projeli cílem Italové Matteo Pelucchi a Sacha Modolo.

V pátek absolvuje peloton nejdelší etapu 98. ročníku z Grosseta do Fiuggi, která měří 264 km.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 6. etapa Montecatini Terme - Castiglione Della Pescaia (181 km):
1. Greipel (Něm./Lotto) 4:19:42
2. Pelucchi (It./IAM)
3. Modolo (It./Lampre)
4. Belletti (It./Southeast)
5. Nizzolo (It./Trek)
6. Petacchi (It./Southeast)
7. Viviani (It./Sky)
8. Mezgec (Slovin./Giant)
9. Ruffoni (It./Bardiani Valvole)
10. Appollonio (It./Androni Giocattoli)
...
72. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step)
130. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo)
146. König (ČR/Sky) všichni stejný čas
Průběžné pořadí:
1. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) 20:25:36
2. Aru (It./Astana) -2
3. Porte (Austr./Sky) -20
4. Kreuziger -22
5. Cataldo (It./Astana) -28
6. Chaves (Kol./Orica) -37
7. Visconti (It./Movistar) -56
8. Landa (Šp./Astana) -1:01
9. Formolo (It./Cannondale) -1:15
10. Amador (Kost./Movistar) -1:18
...
14. König -1:24
145. Vakoč -59:37
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika