Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger přebírá velení, vyšťavený Contador ukončil sezónu

30. července 2015 09:23 - Praha

Největší hvězda cyklistické stáje Tinkoff-Saxo Alberto Contador po neúspěchu na Tour de France a kvůli nemoci ukončil sezónu. Španělský cyklista proto odřekl účast na sobotní jednorázovce Clásica San Sebastián a tým do závodu povede jako lídr Roman Kreuziger, jehož čeká v závěru sezóny náročný program.

 

Kreuziger se ve Španělsku pokusí navázat na úspěšné vystoupení z roku 2009, kdy v San Sebastiánu dojel druhý. "Uvidíme, jak na tom budu. Mám tenhle závod rád, ale bude záležet na momentální formě v danou chvíli. Může to být super i super tragédie. Fakt nevím, ale těším se," uvedl český jezdec na svém webu.

Stejně jako Contador má už český jezdec letos v nohách Giro d'Italia a Tour de France. Zatímco v Itálii pomohl španělské hvězdě k triumfu, na Tour skončil Contador pátý a pokus o vzácný double mu nevyšel. "Není to tragédie. Všichni jsme bojovali. Může to být dobré i s výhledem na příští rok, protože když ho někdo porazí, ještě víc ho to dokáže vyhecovat a namotivovat," míní Kreuziger.

Z Ameriky do Evropy a hned zase do Kanady

Závod v San Sebastiánu s délkou 219 km a převýšením 2600 metrů českému cyklistovi podle sportovního ředitele Tinkoff-Saxo Patxiho Vily sedí. "Má za sebou velmi náročný program, přesto zkusíme v ideálním případě vyhrát, nebo alespoň zabojovat o přední místa," řekl Vila.

Kreuziger tak pouhý týden po skončení Tour de France naskakuje zpět do cyklistického kolotoče a jeho kalendář v druhé polovině sezóny je pořádně nabitý. Po startu ve Španělsku jej soustředění v italském Livignu a hned poté etapový závod USA Pro Challenge v Coloradu (17. až 23. srpna).

"Pak bych se měl vrátit na pár dní domů a poletím do Kanady na jednorázovky v Montrealu a Québecu, kde jsem ještě nikdy nestartoval. Uvidíme, v jaké budu potom formě, jestli pojedu na mistrovství světa, nebo ne," uvedl devětadvacetiletý jezdec.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika