Rubriky:

Golf

Za nevědomý přestupek v golfu už neplatí okamžitá diskvalifikace

7. dubna 2011 22:37 - AUGUSTA

V golfu se zmírní pravidla o dodatečných diskvalifikacích hráčů. Změna byla oznámena hodinu před dnešním startem prvního major turnaje sezony Masters v Augustě, na kterém už se hraje podle nových regulí. Hráči, kteří se dopustí prohřešku proti některému z pravidel a zjistí to až po podepsání výsledkové karty, už nebudou muset být automaticky diskvalifikování ze soutěže. Jako postih za nevědomý přestupek nyní může následovat penalizace.

 

archiv Golf Park Slapy sv. Jan

Americká golfová asociace USGA a britská organizace Royal and Ancient sáhly ke změně po nedávných případech, kdy byli přední hráči Padraig Harrington a Camilo Villegas dodatečně diskvalifikováni na upozornění televizních diváků.

Ir Harrington v lednu v Abú Zabí při označování pozice na greenu ťuknul do míčku a ten se lehce přiblížil k jamce. Za tuto chybu si nepřipsal do karty dvě trestné rány, jak vyžadují pravidla, protože si toho nevšiml. Po telefonátu jednoho z diváků organizátoři Harringtona vyloučili o den později. Po změně pravidel by si za tento prohřešek připsal dvě trestné rány a mohl pokračovat dál.

Kolumbijec Villegas byl diskvalifikován rovněž začátkem roku na Havaji za to, že odstranil holí kus trávy před míčkem, který se k němu vracel od greenu po nevydařeném úderu.

"Je to logický a důležitý krok v našem přehodnocování dopadu HD videa na golf," uvedl výkonný ředitel USGA Mike Davis.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf