Detroit prohrál v NBA v Clevelandu

NEW YORK

Basketbalisté Detroitu v sobotu počtvrté v tomto ročníku NBA prohráli. V duelu dvou nejlepších týmů Východní konference podlehli loňští finalisté soutěže v Clevelandu 84:97. Domácí celek nasměroval k vítězství LeBron James, který po páteční oslavě 21. narozenin přidal k třiceti nastříleným bodům ještě sedm doskoků, stejný počet asistencí a čtyři bloky.

Pistons prohráli poprvé po devítizápasové vítězné sérii, týmu Cavaliers ale ve vzájemných duelech podlehli už potřetí za sebou. "Věděli jsme, že ze sebe musíme dostat to nejlepší. A povedlo se nám to," řekl novinářům James a jeho spoluhráč Drew Gooden označil Detroit za nejlepší tým v lize.

Hostům se ale nedařila střelba, jejíž úspěšnost necelých 36 procent byla nejnižší v sezoně, a už v prvním poločase prohrávali rozdílem devatenácti bodů. Z dvaceti pokusů o tříbodové koše uspěli detroitští basketbalisté jen v čtyřech případech a obvyklé opory Tayshaun Prince a Chauncey Billups se z pole trefily do koše jen dvakrát. "V útoku to bylo hrozné. Tolik střel, a nedali jsme skoro nic," uvedl Prince.

Dallas si opět vylepšil bilanci s New Orleans Hornets, které od listopadu 1999 porazil už pošestnácté za sebou. V Oklahomě znovu zazářil Němec Dirk Nowitzki, autor 24 bodů, dvaceti body mu pomohli spoluhráči Jason Terry a Josh Howard.

V Chicagu se prodlužovalo, ale v nastavení jasně dominoval hostující tým Phoenixu, který nakonec zvítězil 107:98. Osm bodů, víc než celé domácí mužstvo, nastřílel v prodloužení Shawn Marion. Philadelphia prohrála v Utahu, kde Sixers nepomohlo k úspěchu ani 37 bodů Allena Iversona.

Výsledky:
Cleveland - Detroit 97:84, New Orleans/Oklahoma City - Dallas 90:95, Houston - Golden State 89:94, Chicago - Phoenix 98:107 po prodl., Utah - Philadelphia 108:102, Seattle - Memphis 96:100, Denver - San Antonio 88:98, Los Angeles Clippers - Boston 92:111.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.