Rubriky:

Florbal

Dvacátý florbalový Czech Open zlákal nejkvalitnější účast

9. srpna 2012 14:46 - Praha

Jubilejní 20. ročník mezinárodního florbalového turnaje Zone Czech Open v Praze se bude hrát opět s rekordní účastí. Do soutěže zasáhne příští týden od čtvrtka ve dvanácti pražských halách 258 týmů z 18 zemí. Pořadatelé budou slavit výročí především nejkvalitnějším obsazením v historii.

"V elitní mužské kategorii máme devět semifinalistů ze čtyř nejlepších florbalových zemí. Zvýšila se sportovní kvalita i v ženské části," řekl dnes ředitel turnaj Tomáš Vaculík na tiskové konferenci v Praze.

Turnaj si za dvě desítky let získal prestiž jako klubový podnik, jemuž se obsazením nemůže rovnat ani Pohár mistrů. "Zájem týmů je obrovský. Asi padesátku jsme museli odmítnout a v mužské elitě to byly kluby jako Helsinborg, Josba, Sirius nebo Jönköping," uvedl Vaculík.

Vedle tradiční osmičky českých klubů - Tatranu Střešovice, Vítkovic, Chodova, FBC Ostrava, Bulldogs Brno, Mladé Boleslavi, Otrokovic a Havířova - se představí ze Švédska šestinásobný vítěz turnaje Pixbo Wallenstam, obhájce IBK Dalen s českým reprezentantem Milanem Tomašíkem a IBF Falun.

Tradičně nebude chybět švýcarský mistr SV Wiler-Ersigen, Rychenberg Winterthur a Grasshopper Curych s triem Čechů Alešem Jakůbkem, Pavlem Brusem a Vojtěchem Skalíkem. Z Finska přijede Nokian KrP s Janem Jelínkem a Tapanilan Erä. Vítěz se opět může těšit na prémii 100 tisíc korun.

Šestnáct týmů i mezi ženami

Systémem s 16 týmy rozdělenými do čtyř skupin se bude hrát poprvé i mezi ženskou elitou. Vedle Herbadentu SJM Praha 11, FbŠ Bohemians, Vítkovic, Liberce a Chodova bude hrát i česká juniorská reprezentace, ze Švédska dva týmy Dalenu, Pixbo Wallenstam, Umea a Sportlife KIBK.

Ze Švýcarska se zúčastní Dietlikon, Zug s Terezií Párysovou a Vendulou Polenskou a Burgdorf s Hankou Lackovou a Zuzanou Švrčkovou. Šestnáctku doplní RSU/Runway z Lotyška a německá reprezentace.

Další 130 týmů startuje v kategorii B mužů, 64 v kategorii B žen a 32 v juniorech. Mezi dějišti turnaje poprvé chybí hala Sparty na Letné, kde se hrálo dvanáctkrát finále, neboť prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

Stejně jako loni je finálový den naplánován do haly na Podvinný mlýn. "Ekonomická situace není jednoduchá," vysvětlil Tomáš Vaculík, proč se pokračuje v hale s omezenější kapacitou, než bývala holešovická Tipsport Aréna. "Vstupenky na finálový den se nebudou prodávat v pokladnách haly, ale pouze v předprodeji Ticketstream," upozornil druhý z ředitelů turnaje Martin Vaculík.

Na oslavu 20. výročí se chystá výstava v prostorách haly na Podvinném mlýně a pro vybrané hosty také v sobotu recepce v rezidenci primátora Prahy Bohuslava Svobody. "Pozvali jsme 250 lidí, kteří se za dvacet let existence na Czech Open podíleli," řekl Tomáš Vaculík.

Složení základních skupin elitní kategorie:
Skupina A: Mladá Boleslav, Grasshopper Curych, Pixbo Wallenstam IBK (Švéd.), JM Chodov.
Skupina B: 1. SC Vítkovice, SV Wiler-Ersigen (Švýc.), Tapanilan Erä (Fin.), Torpedo Havířov.
Skupina C: FBC Ostrava, IBK Dalen (Švéd.), Bulldogs Brno, Nokian KrP (Fin.).
Skupina D: HC Rychenberg Winterthur (Švýc.), IBF Falun (Švéd.), Panthers Otrokovice, Tatran Střešovice.
Ženy:
Skupina A: IBF Dalen (Švéd.), Pixbo Wallenstam (Švéd.), Česká republika "19", RSU/Runway (Lot.).
Skupina B: Umea IBF (Švéd.), Německo, JM Chodov, UHC Dietlikon (Švýc.).
Skupina C: 1. SC Vítkovice, Burgdorf Wizards (Švýc.), Herbadent SJM Praha 11, Sportlife KIBK (Švéd.).
Skupina D: FBC Liberec, FbŠ Bohemians, IBK Dalen (Švéd.), Zug United (Švýc.).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Florbal

Filtr článků - Florbal