Rubriky:

Ostatní

Holyfield vyzval na souboj Klička, nabídl 20 miliónů dolarů

14. listopadu 2006 16:05 - MOSKVA

Americký boxer Evander Holyfield se chce vrátit na světový trůn. Čtyřiačtyřicetiletý exmistr světa má po svém návratu do ringu za sebou jen dva vítězné zápasy, ale už si troufá i na ukrajinského šampiona organizace IBF Vladimira Klička. Podle serveru allboxing.ru už Holyfieldův promotér Murad Muhammad nabídl za zápas 20 miliónů dolarů, což je více než 430 miliónů korun.

Američan zatím není v první desítce světového žebříčku, a tak Kličko na jeho výzvu nemusí přistoupit. Ukrajinec si jako hlavní cíl stanovil zisk všech čtyř titulů mistra světa, ale odborníci soudí, že Holyfieldovu nabídku bude jen těžko odmítat.

Jak by dopadl souboj Kličko vs. Holyfield?
Hlasujte v anketě Sport.cz na konci článku!

Muhammad o tom nepochybuje. "Boxeři mají tři cíle: získat titul mistra světa, vydělat peníze a vydělat peníze. A s nikým nelze vydělat takové peníze jako s Holyfieldem," řekl Muhammad. A hned začal probouzet zájem diváků prohlášením, že jeho svěřenec je jediným Američanem, který může Rusům vyrvat titul.

Holyfield kdysi vlastnil všechny nejuznávanější boxerské pásy, ale po dvouleté pauze se vrací jen pomalu. Přesto je stále velkým magnetem a jeho páteční výhru nad Fresem Oquendou sledovali diváci ve 130 zemích světa.

ČTK

Zrušit