Rubriky:

Ostatní

Íránská olympijská medailistka chce po emigraci na OH za Německo

20. ledna 2020 09:50 - Berlín

Íránská taekwondistka Kimía Alízadeová, jež na začátku roku z islámské republiky emigrovala, zvažuje, že bude na olympijských hrách v Tokiu startovat v barvách Německa. Jednadvacetiletá závodnice by v Japonsku ráda navázala na úspěch z Ria de Janeiro, kde skončila třetí a získala jako první íránská sportovkyně olympijskou medaili.

 

Issei Kato, Reuters

"Ráda bych tam (v Tokiu) startovala za Německo. Doufám, že tu budu mít klidný a bezproblémový život," řekla Alízadeová v rozhovoru pro Bild am Sonntag. Podle informací listu momentálně přebývá v Hamburku a jedná s německým svazem. Nabídky ale má i z Kanady, Nizozemska, Belgie a Bulharska.

Informace o útěku z rodné země Alízadeová zveřejnila minulý týden, kdy prozradila, že přesídlila do Nizozemska. Na instagramu se označila za "jednu z milionů utlačovaných žen v Íránu" a oznámila, že kvůli přístupu funkcionářů už nechce rodnou zemi reprezentovat.

Jsme jen nástroje! Jediná íránská olympijská medailistka emigrovala

"Odešla jsem, protože už jsem měla dost toho, že mě využívali jako nástroj propagandy. Raději přijmu stesk a bolest ze ztráty domova, než abych byla dál součástí pokrytectví, lží, nespravedlnosti a pochlebování," napsala.

Vadilo jí mimo jiné povinné nošení hidžábu a sexismus funkcionářů. Ti ji prý kritizovali za výběr sportu ponižujícími výroky typu "cudná žena by neměla takhle roztahovat nohy".

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.