Mistryně světa v moderním pětiboji se nakazila koronavirem

18. března 2020 22:24 - Mexiko

Mexická moderní pětibojařka Mariana Arceová měla pozitivní test na nový koronavirus. Štafetová mistryně světa a vítězka závodu jednotlivkyň na loňských Panamerických hrách se podle agentury AP nakazila na soustředění ve Španělsku. O víkendu se odtamtud vrátila a posléze pocítila příznaky nemoci.

 

Twitter

Pětadvacetiletá Arceová, která se již kvalifikovala na olympijské hry do Tokia, nyní leží na klinice v mexické metropoli. Její onemocnění má podle představitelů mexického sportu lehčí průběh. Trenéra, s nímž byla v Barceloně, i tři další členy reprezentačního týmu lékaři rovněž vyšetřili a dál je sledují.

V poslední době pobývaly v zahraničí více než dvě stovky mexických sportovců. Pouze Arceová, která loni v září na MS v Budapešti vyhrála závod štafet s Mayan Oliverovou, měla po návratu do vlasti pozitivní výsledek testu na koronavirus.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.