Rubriky:

Ostatní

Roman Šebrle je podle WSJ nejlepším sportovcem světa

20. června 2008 22:53 - NEW YORK

Kdyby měla planeta Země poslat jediného sportovce na mezigalaktickou olympiádu, podle amerického listu The Wall Street Journal by jím měl být český desetibojař Roman Šebrle. Nejlepšího sportovce světa vybírala na popud deníku porota pěti sportovních vědců a fyziologů ze 79 aktivních sportovců, kteří ve svém oboru po celou kariéru patří k absolutní špičce.

Odborníci zvažovali individuální statistiky, které poměřovali s relativní obtížností každého sportu. Adepty hodnotili v rychlosti, reflexech, vytrvalosti, koordinaci, síle, schopnostech a rozměrech. Finalisté, jak uvedli, projevili široký rozsah sportovních dovedností v nanejvýš konkurenčním prostředí.

"Šebrle předčil ostatní, protože chápe hodnotu všestrannosti," uvedl na adresu světového rekordmana porotce Kris Homsi, ředitel pro sportovní nauku společnosti Sparq, která pomáhá vybírat sportovce na americké univerzity.

Na dalších příčkách se v první desítce umístili basketbalista LeBron James, boxer Floyd Mayweather, hráč amerického fotbalu LaDainian Tomlinson, tenista Roger Federer, hokejista Sydney Crosby, překážkář Liou Siang, sprinter Jeremy Wariner, fotbalista Ronaldo Moreira a baseballista Alex Rodriguez.

Naopak nejslavnější sportovní profesionál současnosti, golfista Tiger Woods se do Top Ten neprobojoval. Podle názoru hodnotitelů hráči golfu nesplňují nároky na všeobecnou sportovní zdatnost. Podobně neuspěl ani jeden z nejlepších amerických plavců všech dob Michael Phelps, protože plavci si zpravidla nevedou tak dobře mimo vodu. Mezi nejlepší se neprobojovali ani vytrvalostní sportovci nebo cyklisté. Jsou příliš jednostranní, zněl verdikt porotců.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní