Částečný návrat diváků na stadiony v Británii se odkládá

31. července 2020 15:55 - Praha

Částečný návrat diváků na stadiony v Británii se kvůli zvyšujícímu se počtu lidí nakažených koronavirem posune nejméně o dva týdny. Platí to pro odložené mistrovství světa v kulečníku v Sheffieldu, dostihy v Goodwoodu a několik přátelských zápasů v kriketu, které měly být o víkendu pilotními akcemi s fanoušky v hledišti, i když jen ve zkušebním režimu.

 

twitter@ThatTimWalker

"Je smutné, že kvůli rostoucím číslům nakažených nemůžeme povolit účast fanoušků na víkendových sportovních akcích. Vím, jak velké úsilí vynaložily kulečník, dostihy i kriket k tomu, aby mohly přivítat fanoušky zpět," uvedl ministr kultury Oliver Dowden.

Kromě pilotních akcí se diváci v Británii měli po půlroční pauze zaviněné pandemií koronaviru na stadiony vrátit v omezeném množství od října.

Dnes ale vláda kvůli vzrůstajícímu počtu případů infekce nejméně o dva týdny odložila plánované uvolnění dalších koronavirových restrikcí.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.