Živě

Částečný návrat diváků na stadiony v Británii se odkládá

31. července 2020 15:55 - Praha

Částečný návrat diváků na stadiony v Británii se kvůli zvyšujícímu se počtu lidí nakažených koronavirem posune nejméně o dva týdny. Platí to pro odložené mistrovství světa v kulečníku v Sheffieldu, dostihy v Goodwoodu a několik přátelských zápasů v kriketu, které měly být o víkendu pilotními akcemi s fanoušky v hledišti, i když jen ve zkušebním režimu.

 

twitter@ThatTimWalker

"Je smutné, že kvůli rostoucím číslům nakažených nemůžeme povolit účast fanoušků na víkendových sportovních akcích. Vím, jak velké úsilí vynaložily kulečník, dostihy i kriket k tomu, aby mohly přivítat fanoušky zpět," uvedl ministr kultury Oliver Dowden.

Kromě pilotních akcí se diváci v Británii měli po půlroční pauze zaviněné pandemií koronaviru na stadiony vrátit v omezeném množství od října.

Dnes ale vláda kvůli vzrůstajícímu počtu případů infekce nejméně o dva týdny odložila plánované uvolnění dalších koronavirových restrikcí.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.