Krpálek je potřetí za sebou nejlepším českým judistou

Potřetí za sebou ovládl anketu o nejlepšího českého judistu Lukáš Krpálek. Za dvacetiletým závodníkem USK Praha stejně jako loni skončil na druhém místě Pavel Petřikov, třetí místo obsadil vítěz z roku 2008 Jaromír Ježek.

Ve stejném pořadí se elitní trojlístek českých reprezentantů srovnal i v samostatné mužské kategorii, mezi ženami triumfovala Lucie Chytrá před Alenou Eiglovou a Terezou Patočkovou. Totožné pořadí v ženské kategorii bylo i před rokem.

Výsledky byly vyhlášeny dnes v pražské hale na Folimance v rámci exhibiční akce Judo Show Cup. V nejprestižnější kategorii Top podle očekávání vyhrál Krpálek, který v letošním roce získal druhé a třetí místo na závodech Grand Prix, v seriálu Světového poháru triumfoval v Portugalsku a v Praze vybojoval bronz. Na mistrovství světa obsadil Krpálek deváté místo, na ME byl sedmý.

Anketa Judista roku 2010:
Judista roku: 1. L. Krpálek (USK Praha), 2. Petřikov (PSK Hradec Králové), 3. Ježek (Sokol Vršovice).
Muži: 1. Krpálek, 2. Petřikov, 3. Ježek.
Ženy: 1. Chytrá (Judo Club Štola Praha), 2. Eiglová (PSK Hradec Králové), 3. Patočková (Sokol Vršovice).
Junioři: David Pulkrábek (Judo Club Plzeň).
Juniorky: Tereza Patočková (Sokol Vršovice).
Kadeti: Jiří Petr (Judo Club Brno).
Kadetky: Marie Holčáková (Železo Hranice).
Veterán: Bohumír Šaršoun (Sokol Žižkov).
Veteránka: Lenka Königová (Judo Club Děčín).
Kata (nejlepší pár dle vyhodnocení Kolegia danů ČSJu): Jan Český, Robert Hoření (Judo Club Jablonec nad Nisou).