Rubriky:

Ostatní

Extrémní závod štafet Adrenalin Cup vyhrál tým Opava Net

24. června 2012 13:27 - Ostravice

Tým Opava Net ve složení Robert Krupička, Michal Šotek, Jan Hruška a Kamil Mrůzek vyhrál v čase tři hodiny a 15 minut sobotní šestnáctý ročník Adrenalin Cupu, českou obdobu slavného Dolomitenmana. Druhý skončil tým Opel a třetí byla sestava The North Face. Extrémního závodu čtyřčlenných štafet se v Ostravici zúčastnilo 44 týmů.

 

Nejrychlejší v běhu na Lysou horu byl Krupička z vítězného týmu, mezi paraglidisty byl nejlepší Tomáš Ledník z týmu Opel, na horském kole se na Lysou horu a zpět nejrychleji dostal olympionik Jan Škarnitzl (The North Face) a na kajaku zvládl sjezd na řece Ostravici nejlépe dlouholetý reprezentant Mrůzek.

"Měl jsem asi tříminutový náskok a už jsem si to pak jenom užíval. Jel jsem v pohodě, bez stresu, snažil jsem se jet optimální stopu, nepokazit slalom a dovézt to do cíle prvním místě," řekl Mrůzek.

Spokojený byl i Škarnitzl, který zopakoval loňské prvenství ve své disciplíně. "Ve čtvrtek letím na závod Světového poháru do New Yorku, takže jsem rád, že jsem jel dobře," podotkl.

Mezi ženami byl nejrychlejší tým Techniky Brno ve složení Táňa Metelková, Eva Marková, Tereza Huříková a Kateřina Vacíková. Na startu byli také deblkanoista Jaroslav Volf, běžec na lyžích Dušan Kožíšek nebo nevidomý horolezec Jan Říha, který běžel na Lysou horu.

Adrenalin Cup, extrémní závod čtyřčlenných štafet v Ostravici:
Muži:
1. Opava Net (Krupička, Šotek, Hruška, K. Mrůzek) 3:15:00, 2. Opel (Skalský, Ledník, Boudný, Raab), 3. The North Face (Havlíček, Škrabka, Škarnitzl, Lágner) oba -3:05.
Ženy:
1. Technika Brno (Metelková, Marková, Černá, Migdau) 4:24:27, 2. Rychlý špunty (Mandlíková, Horáková, Škarnitzlová, Lágnerová) -5:30, 3. Eurofoam Bulfast (Gregorová, Smutná, Krbová, R. Neumanová) -17:53.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní