Březina skončil třetí na krasobruslařské Grand Prix v Moskvě

Moskva

Krasobruslař Michal Březina skončil třetí na Ruském poháru a počtvrté v kariéře se dostal na stupně vítězů v elitním seriálu Grand Prix. Mezi medailisty se probojoval ze šestého místa po krátkém programu. Čtvrtý závod letošní GP vyhrál dvojnásobný mistr světa Kanaďan Patrick Chan.

Český krasobruslař Michal Březina skončil na Ruském poháru třetí.

Dvaadvacetiletý brněnský rodák Březina byl po páteční polovině soutěže šestý, s výjimkou Chana ale neměl velký odstup od soupeřů a na druhé místo ztrácel jen necelé tři body. Za dnešní volnou jízdu dostal čtvrtou nejvyšší známku (150,73) a pronikl na pódium. Vedle Chana ho porazil už jen Japonec Takahiko Kozuka, vicemistr světa z loňského roku.

Před rokem se Březinovi podařilo vyhrát Americkou brusli, na bronz dosáhl v Grand Prix potřetí po loňské Paříži a Naganu v roce 2009. Další závod bude hostit francouzská metropole za týden, pak se uskuteční NHK Trophy v Japonsku. Finále přivítá od 6. prosince dějiště příští zimní olympiády Soči.