Ondra vyhrál závod SP ve sportovním lezení ve Valence

4. listopadu 2013 15:26 - Valence

Poprvé v sezóně se Adam Ondra rozhodl změřit síly se špičkou a hned víkendový závod Světového poháru v lezení na obtížnost ve francouzském Valence vyhrál. Druhý skončil Kanaďan Sean McColl.

Ondra, který patří mezi absolutní světovou špičku v lezení na obtížnost nejen na umělé stěně, ale také na skalách, bez problémů zvládl obě kvalifikační cesty. V semifinále obsadil druhé místo, ale ve finále se jako jediný dostal takřka na vrchol.

V posledních dvou sezónách Ondra se účastnil pouze mistrovství světa a prestižního závodu Rock Master, do Světového poháru se vrátil poprvé od roku 2010.

Ve Valence se konal sedmý z osmi závodů Světového poháru, který vyvrcholí v polovině listopadu v Kranji ve Slovinsku, kde bude dvacetiletý Ondra rovněž závodit.

Závod Světového poháru ve sportovním lezení na obtížnost ve Valence (Francie):
Muži:
1. Ondra (ČR)
2. McColl (Kan.)
3. Supper (Fr.).
Ženy:
1. Kim Ča-in (Korea)
2. Markovičová (Slovin.)
3. Odaová (Jap.).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: