Rubriky:

Ostatní

Reprezentace ve stolním tenisu mají nové trenéry

5. prosince 2013 13:35 - Praha

U reprezentačních výběrů ve stolním tenisu se mění trenéři. Tomáš Demek končí u mužů po sedmi letech a prozatímně tým povede Josef Plachý, u žen Miroslava Cecavu střídá po pěti letech Pavel Krpec. O změně trenérů od roku 2014 rozhodl výkonný výbor České asociace stolního tenisu (ČAST).

Demek vedl stolní tenisty od prosince 2006, kdy nahradil Pavla Špačka. Největšího úspěchu dosáhl tým pod Demkem v roce 2010 - na domácím mistrovství Evropy v Ostravě získal bronz a na mistrovství světa v Moskvě skončil devátý.

Dosavadní reprezentační asistent a bývalý reprezentant Plachý povede stolní tenisty na květnovém mistrovství světa v Tokiu. Pak svaz vypíše výběrové řízení.

Cecava nastoupil k ženám po Marii Hrachové v září 2008. Dovedl stolní tenistky k bronzům na mistrovství Evropy ve Stuttgartu 2009 a letos ve Schwechatu. Byl i u letošního zlata Renaty Štrbíkové a Antonína Gavlase na ME ve smíšené čtyřhře a u postupu Ivety Vacenovské do čtvrtfinále MS 2009 v Jokohamě.

Krpec byl od loňského dubna marketingovým manažerem ČAST a letos od srpna Cecavovým asistentem. K národnímu výběru stolních tenistek se vrací po 15 letech, ženskou reprezentaci vedl v letech 1996 až 1998. Nyní bude pracovat v reprezentačním centru asociace v Havířově a bude zodpovědný ve spolupráci s trenéry juniorské a kadetské reprezentace za celkovou koncepci ženské přípravy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní