Rubriky:

Ostatní

Dvojnásobná mistryně světa Medveděvová nebude ve finále GP

1. prosince 2017 15:48 - Moskva

Dvojnásobná mistryně světa Jevgenija Medveděvová kvůli zlomenině zánártní kůstky na pravé noze vynechá finále krasobruslařské Grand Prix, které se uskuteční příští týden v japonské Nagoji a bude posledním měřením sil světové špičky před olympiádou v Pchjončchangu. Mezi nejlepšími šesti krasobruslařkami prestižního seriálu ji nahradí vicemistryně světa z roku 2015 Japonka Satoko Mijaharaová.

 

Jean-yves Ahern, Reuters

Osmnáctiletá Medveděvová, která už dva roky neprohrála, bolest v noze poprvé pocítila před říjnovou soutěží Grand Prix v Moskvě. Navzdory tomu tamní Rostelecom Cup vyhrála. Před druhým startem v Grand Prix se léčila a cítila zlepšení, ale po krátkém programu v Japonsku se stav její nohy opět zhoršil a volnou jízdu 11. listopadu absolvovala pod silnými léky proti bolesti. Znovu vyhrála a kvalifikovala se do finále Grand Prix, ale po návratu do Moskvy dostala na zraněnou nohu sádru.

Odstoupení z finále Grand Prix jí poskytne více času na léčení před mistrovstvím Ruska, které se uskuteční od 21. do 24. prosince. Bude důležitým kritériem pro sestavování výběru na ZOH v Pchjončchangu. Mezi ženami je v Rusku obrovská konkurence. O tři místa na olympiádě budou usilovat také dvojnásobná vicemistryně Evropy Jelena Radionovová nebo mladé naděje Alina Zagitovová, Maria Sotskovová a Polina Curská, kterým se daří v seriálu Grand Prix.

Medveděvová je velkou favoritkou olympijské soutěže. O šanci na úspěch ji ale může připravit případný zákaz startu ruských sportovců v Pchjongčchangu, který hrozí kvůli dopingovým podvodům na hrách v Soči. Mezinárodní olympijský výbor verdikt vynese v úterý 5. prosince.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní