Lochte vyhrál na MS 200 m znak ve světovém rekordu

MELBOURNE

Americký plavec Ryan Lochte sebral svému krajanovi Aaronu Peirsolovi světový rekord na trati 200 metrů znak a šanci vyhrát tento závod na mistrovství světa počtvrté za sebou. V Melbourne v pátek Lochte zvítězil v čase 1:54,32 minuty a dosavadní maximum z loňska vylepšil o 12 setin. Na Peirsola zbyla stříbrná medaile se ztrátou 48 setin, třetí byl Rakušan Markus Rogan.

Američan Ryan Lochte se raduje ze zisku zlaté medaile.

Jediným plavcem, který získal světový titul ve stejné disciplíně čtyřikrát po sobě, zůstává Grant Hackett. Australskému vytrvalci se to povedlo na trati 1500 metrů a v Melbourne může svou vítěznou sérii protáhnout. Po zklamání z třetího místa na čtyřstovce volným způsobem však zvažuje, zda na svou hlavní trať vůbec nastoupí.

Nejrychlejší ženou na kraulařské stovce se stala domácí plavkyně Lisbeth Lentonová, která chvíli dokonce atakovala světové maximum, druhým nejrychlejším časem historie 53,40 sekundy za ním o desetinu zaostala. Na MS vybojovala už třetí zlato.

Výsledky:
Muži:
Finále:
200 m znak: 1. Lochte 1:54,32 - světový rekord, 2. Peirsol (oba USA) 1:54,80, 3. Rogan (Rak.) 1:56,02, 4. Vjatčanin (Rus.) 1:57,14, 5. Florea (Rum.) 1:57,31, 6. Goddard (Brit.) 1:58,88, 7. Morita (Jap.) 1:59,14, 8. Tait (Brit.) 1:59,41.
Ženy:
Finále:
100 m v. zp.: 1. Lentonová (Austr.) 53,40, 2. Veldhuisová (Niz.) 53,70, 3. Steffenová (Něm.) 53,74, 4. Coughlinová (USA) 53,87, 5. Morningstarová (Kan.) 54,10, 6. Henryová (Austr.) 54,21, 7. Lillhageová (Švéd.) 54,67, 8. Metellaová (Fr.) 54,77.
Semifinále:
50 m mot.: 1. Alshammarová (Švéd.) 25,82.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.